Futzal üzrə Yüksək Liqada IV turun oyunları keçirilib.
Sportinfo.az xəbər verir ki, turun 4 matçının hamısı Olimpik Starda baş tutub.
Turun mərkəzi oyununda EKOL medallara iddialı “Baku Fire”i məğlub edib.
Son çempion “Araz-Naxçıvan” isə Çempionlar Liqası öncəsi autsayderlərdən olan “Xilə”yə qalib gəlib. İtkisiz yoluna davam edən EKOL və “Araz-Naxçıvan” liderliyi bölüşürlər.
İki debütantın duelində “Alyans” U-19-u məğlub edib. Amma bu, onlara asan başa gəlməyib. Millinin baş məşqçisi Ağatahir Əzimov oyunun hakiminə etiraz edib və nəticədə qırmızı vərəqə alıb.
“Alyans” bununla ilk xallarını qazanıbsa, U-19 xalsız qalan yeganə komandadır.
Araz-Naxçıvan – Xilə (4:1) 9:1
Hakimlər: Hikmət Qafarlı, Xəlil Xəlilov, Hüseyn Əsgərov
Hakim-inspektor: Azad Hüseynov
Timekeeper: Rəmzi Hüseynov
Qollar: David Qustavo, 13:45, Felipinyo, 13:55, 18:25, 21:29, Maneka, 16:03, 39:15, Xətai Bağırov, 28:23, Nurlan Mehdizadə, 34:31, 38:04 // Fərid Səmədzadə, 6:38
Sarı vərəqələr: İsa Atayev, 3:29 (Qeyri-idman hərəkəti), Felipinyo, 15:13 (Qeyri-idman hərəkəti), Amir Şocaei, 26:35 (Qeyri-idman hərəkəti) // İmran Məhərrəmov, 13:42 (Qeyri-idman hərəkəti), Tofiq Əliyev 13:42 (Qeyri-idman hərəkəti), Elvin Adışirinli, 22:37 (Qeyri-idman hərəkəti), Rəsul İbrahimov, 39:29 (Qeyri-idman hərəkəti),
Qırmızı vərəqələr: İsa Atayev, 11:54 (ikinci sarı, qeyri-idman hərəkəti) // Sabir Hacıəliyev 39:29 (Rəqibi təhqir etdiyinə görə)
Araz-Naxçıvan: 12. Rövşən Hüseynli (q, k), 13. Amir Şocaei, 15. Hadi Ahmadi, 17. İsa Atayev, 3. İsaq Surğalı, 5. Borges Souza Murilo, 6. David Qustavo, 9. Maneka, 10. Felipinyo, 11. Xətai Bağırov, 18. Nurlan Mehdizadə
Baş məşqçi: Joze Alesio Da Silva
Xilə: 72. İmran Məhərrəmov (q), 8. Aqşin Muxtaroğlu Paşayev, 10. Fərid Səmədzadə, 17. Tural Lətifov (k), 7. Tofiq Əliyev, 1. Fərid Mikayılov (q), 94. Emin Abbasov, 15. Nahid Zülfüqarov, 6. Sabir Hacıəliyev, 98. Rəsul İbrahimov, 11. Kənan Bədəlov, 9. Elvin Adışirinli
Məşqçi: Tural Lətifov
Baku Fire – EKOL (0:4) 1:8
Hakimlər: Nail Nağıyev, Ziya Nəsirov, Əli Cəbrayılov
Hakim-inspektor: Mehman Mahmudov
Timekeeper: Rəmzi Hüseynov
Qollar: Renat Sultanov, 37:20 // Samir Həmzəyev, 8:05, Fərid Ələkbərov, 10:39, 19:59, 28:32, Fərid Atakişiyev, 18:31, Namiq Məmmədkərimov, 24:48, 35:26, Əsgər Abasov, 29:54
Sarı vərəqələr: Elşən İbrahimxəlilov, 6:21 (Qeyri-idman hərəkəti), Nihad İsmayılov, 13:33 (Qeyri-idman hərəkəti), Renat Sultanov, 34:25 (Qeyri-idman hərəkəti) // Faiq Əliyev, 6:56 (Qeyri-idman hərəkəti) Tofiq Mikayılov, 37:18 (Qeyri-idman hərəkəti)
Baku Fire: 12. Kamran Hacıyev (q), 4. Elvin Quliyev, 8. Renat Sultanov (k), 10. Nihad İsmayılov, 11. Rasif Səfiyarov, 1. Zaliş Səmədzadə (q), 5. İbrahim Zeynalov, 9. Murad Quluzadə, 14. Elşən İbrahimxəlilov, 18. Hüseyn Qarayev
Baş məşqçi: Teymur Eyvazov
EKOL 99. Emin Kürdov (q), 11. Namiq Məmmədkərimov (k), 44. Fərid Atakişiyev, 17. Fərid Ələkbərov, 20. Tofiq Mikayılov, 1. İntiqam Babayev (q), 2. Radik Əhmədov, 9. Əsgər Abasov, 10. Samir Həmzəyev, 7. Faiq Əliyev, 8. Mehdi Rəsulov, 33. Ələsgər Ələsgərli
Məşqçi: Radik Əhmədov
Alyans (Lənkəran) – U-19 (2:2) 6:5
Hakimlər: Etibar Həsənov, Mahir Məmmədov, Vüsal Balaşov
Hakim-inspektor: Füzuli Nəcəfov
Timekeeper: Rəmzi Hüseynov
Qollar: Saeid Azimi, 0:25, Oktay Rüstəmli, 7:08, 39:50, Tofiq Məlikov, 22:00, 38:14, İlham Allahverdiyev, 35:53 // Xəzər Ağalızadə, 10:26, 38:48, 39:44, Nurlan Məmmədov, 16:55, Fuad Məmmədzadə, 21:32
Sarı vərəqələr: Nurlan Fərəcli, 16:50 (Qeyri-idman hərəkəti), Tofiq Məlikov, 39:48 (Qeyri-idman hərəkəti) // Əli Mahmudov, 1:51 (Qeyri-idman hərəkəti), Nazim Rəhimov, 5:18 (Qeyri-idman hərəkəti), Ridan Babayev, 16:15 (Qeyri-idman hərəkəti), Ağatahir Əzimov, 20:00 (Baş məşqçi, hakimin qərarına etiraz), Fuad Məmmədzadə, 28:35 (Qeyri-idman hərəkəti), Xəzər Ağalızadə, 37:46 (Hakimin qərarına etiraz), Nurlan Məmmədov, 37:46 (Hakimin qərarına etiraz)
Qırmızı vərəqə: Ağatahir Əzimov, 20:00 (ikinci sarı, Hakimin qərarına etiraz)
Alyans (Lənkəran): 1. Namaz İsmayılov (q), 9. Oktay Rüstəmli, 7. Nurlan Fərəcli, 6. Tofiq Məlikov, 18. Saeid Azimi, 12. Kənan Qasımzadə, 13. Anar İsayev (k), 4. Sajjad Amirteimour, 15. Salar Molazadeh, 16. Nihad Əhmədov, 77. Ümüd Hüseynov, 11. İlham Allahverdiyev
Baş məşqçi: Esmael Vakilighazijahani
U-19: 1. Fuad Qədirov (q), 5. Nurlan Məmmədov, 14. Əli Mahmudov, 7. Xəzər Ağalızadə, 13. Fuad Məmmədzadə (k), 12. Zaur Sultanov (q), 11. Məhəmməd Abbasov, 8. Asiman Yusubov, 9. Şahmar Cəfərli, 10. Şaiq Vəlizadə, 2. Mirzə Əmirov, 4. Nazim Rəhimov, 3. Qadir Abdullazadə, 6. Ridan Babayev
Baş məşqçi: Ağatahir Əzimov
Record club.az – Neftçi İK İB (1:4) 3:5
Hakimlər: Əli Cəbrayılov, Hikmət Qafarlı, Nail Nağıyev
Hakim-inspektor: Azər Əsgərov
Timekeeper: Rəmzi Hüseynov
Qollar: Matin Qahremani, 19:31, Hasan Ali Jafari, 20:13, 35:22 (pen) // Oruc Baxşəlizadə, 09:03, Kənan Manafov, 12:42, 19:02, Adil İsmayılov, 19:51, 31:09
Sarı vərəqələr: Xəyal Xələfov, 19:50 (Qeyri-idman hərəkəti) // İlkin Hacıyev, 24:02 (Qeyri-idman hərəkəti)
Record club.az: 1. Kamran Quliyev (q), 7. Matin Qahremani (k), 17. Azər Nəsirov, 11. Hasan Ali Jafari, 6. Xəyal Xələfov, 5. Natiq Kərimov, 66. Cahangir Həsənov
Komandanın rəsmisi: Elvin Ələsgərov
“Neftçi” İK: 12. Cavad Məmmədov (q), 3. Kənan Manafov, 4. Oruc Baxşəlizadə, 7. İlkin Hacıyev, 13. Əjdər Əjdərov (k), 5. Elçin Zeynalov, 8. Vahib Xocayev, 9. Məhəmməd Bədəlbəyli, 11. Adil İsmayılov, 14. İlqar Nuruşov
Baş məşqçi: İlqar Aslanov