Millinin eks hücumçusunun Region Liqasında işləri necə gedir?

23 Yanvar 09:40 Region Liqası 1 138
Millinin eks hücumçusunun Region Liqasında işləri necə gedir?

Region Liqasında növbəti turun görüşləri keçirilib.

Millinin və «Qarabağ»ın sabiq hücumçusu Vüqar Nadirovun çalışdırdığı «Hypers» daha bir qələbə qazanıb.

Paytaxt-Şimal zonasının «B» yarımqrupunda mübarizə aparan debütant İSBFA-nı 8:1 hesabıyla qalib gəlib. Eyni qrupda yer alan «Şimal» isə Xaçmaz derbisində ŞKQB-nın qapısından 11 cavabsız top keçirib.

«A» qrupunda çıxış edən yarışın ötənilki finalçısı «Çinar» bu dəfə «Record»un öhdəsindən gəlib.

Şimal-Qərb və Qərb zonasında maraqlı hadisə baş verib. Dörd qarşılaşmanın 5:2 hesabı qeydə alınıb. Və bu görüşlərin üçündə də qonaqlar 3 xal qazanan tərəf olub.

«Neftçala» cənub bölgəsndə liderliyini davam etdirir. «Qobustan» Qarabağlı kəndinin stadionunda «Ərkivan»ın öhdəsindən gəlib.

«Olimpiya» Mərkəz zonasında rəqib tanımır. Ağcabədi komandası sonuncu turda Hacıqabul səfərindən əlidolu dönüb. «İsmayıllı» isə öz meydanında «Göyçay»ın öhdəsindən gəlməyib.

SPORTİNFO.AZ

Paytaxt və Şimal zonası A qrupu

VIII tur

Oyun

Tarix

Stadion

Nəticə

Gənclik İK-Mübariz FA

21.01.2024

ASK Arena lV

2

4

Çinar Zəngilan FK-Record Club

21.01.2024

ASK Arena lV

2

0

Ramana FK-City Baku

21.01.2024

ASK Arena lV

1

2

İrəvan İK-Xanlıq

21.01.2024

ASK Arena lV

6

0

Yer

Komanda

O

Q

H

M

VQ

BQ

T/F

Xal

1

Mübariz FA

7

7

0

0

41

9

32

21

2

Çinar Zəngilan FK

5

5

0

0

26

2

24

15

3

City Baku FK

6

5

0

1

18

19

-1

15

4

İrəvan İK

6

3

1

2

16

10

6

10

5

Gənclər PFM

7

3

1

3

17

23

-6

10

6

Ramana FK (Abşeron)

6

2

0

4

11

13

-2

6

7

Gənclik İK

6

1

0

5

7

18

-11

3

8

Xanlıq

7

1

0

6

10

35

-25

3

9

Record Club

6

0

0

6

1

18

-17

0

Bombardirlər: Cəfər Şahməmmədov (Mübariz Futbol Akademiyası) – 23, Tacir Əlizadə (Mübariz Futbol Akademiyası) – 9, Murad Qarayev (City Baku FK) – 6, Sahib Ağabəyov (Ramana FK) – 6 qol.

Paytaxt və Şimal zonası B qrupu

Vlll tur

Oyun

Tarix

Stadion

Nəticə

Lokomotiv Baku-Cürət FK

21.01.2024

ASK Arena lV

2

2

ŞKGB-Şimal FK

21.01.2024

Şirvanovka stadionu

0

11

Hypers FC-İCBFA

19.01.2024

Abşeron OİK

6

1

Dirçəliş FK-Şirvanovka FK

21.01.2024

ASK Arena lV

0

4

Yer

Komanda

O

Q

H

M

VQ

BQ

T/F

Xal

1

Şimal FK

7

6

1

0

39

6

33

19

2

Hypers FC

7

6

0

1

34

9

25

18

3

Şirvanovka FK

8

6

0

2

18

14

4

18

4

Dirçəliş FK

7

3

1

3

15

16

-1

10

5

İCBFA

7

2

1

4

8

14

-6

7

6

Lokomotiv Baku

8

1

2

5

12

23

-11

5

7

ŞKGB

7

1

1

5

9

27

-18

4

8

Cürət FK

7

0

2

5

6

32

-26

2

Bombardirlər: Emin Əskərov (Şimal FK) – 11, İlkin Məmmədəliyev (Dirçəliş FK) – 8, Elmar Yəhyabəyov (Şimal FK) – 8, Məhəmməd Alıyev (Hypers FC) – 8, Sirac Məmmədli (Hypers FC) – 7 qol.

Şimal-Qərb və Qərb zonası

VI tur

Oyun

Tarix

Stadion

Nəticə

VT Gəncə-Qarxun FK

21.01.2024

Göygöl OİK

2

5

Balakən FK-Göyəzən PFK

21.01.2024

Balakən OİK

2

5

Ağstafa Gəncləri-Bərdə FK

21.01.2024

Ağstafa şəhər stadionu

2

5

Şəki-Goranboy Qala FK

21.01.2024

Şəki şəhər stadionu

1

1

Yer

Komanda

O

Q

H

M

VQ

BQ

T/F

Xal

1

Göyəzən PFK

6

5

0

1

14

5

9

15

2

Bərdə FK

6

4

0

2

17

9

8

12

3

Qarxun FK

6

3

1

2

14

9

5

10

4

Goranboy Qala FK

5

2

2

1

7

6

1

8

5

Şəki

6

1

3

2

12

11

1

6

6

Ağstafa Gəncləri

5

1

3

1

15

16

-1

6

7

VT Gəncə

6

1

1

4

5

12

-7

4

8

Balakən FK

6

0

2

4

9

25

-16

2

Bombardirlər: Eltac Hüseynov (Ağstafa Gəncləri) – 10, Bayram Vəliyev (Qarxun FK) – 5, Aqil Mustafayev (Şəki) – 5, Cavanşir Rüstəmov (Bərdə FK) – 5 qol.

Mərkəz zonası

VI tur

Oyun

Tarix

Stadion

Nəticə

İsmayıllı FK-Göyçay FK

19.01.2024

İsmayıllı OİK

0

0

Ərgünəş (Füzuli)-Mil (Beyləqan)

21.01.2024

Füzuli OİK

1

4

Araz (İmişli)-Ümid FK (Saatlı)

19.01.2024

İmişli şəhər stadionu

3

2

Hacıqabul-Olimpiya (Ağcabədi)

21.01.2024

Şirvan OİK

2

5

Yer

Komanda

O

Q

H

M

VQ

BQ

T/F

Xal

1

Olimpiya (Ağcabədi)

6

5

1

0

24

7

17

16

2

Araz (İmişli)

6

4

1

1

19

10

9

13

3

Ümid FK (Saatlı)

6

4

0

2

28

7

21

12

4

İsmayıllı FK

5

2

1

2

11

9

2

7

5

Mil (Beyləqan)

5

2

0

3

8

12

-4

6

6

Göyçay FK

5

0

4

1

6

9

-3

4

7

Hacıqabul

5

1

1

3

8

16

-8

4

8

Ərgünəş (Füzuli)

6

0

0

6

5

39

-34

0

Bombardirlər: Orxan Həsənov (Olimpiya) – 10, Rəvan Hatəm (Araz) – 8, Ramil Zahidov (Ümid FK) – 8, Nurlan İsayev (Ümid FK) – 6 qol.

Cənub zonası

Vl tur

Oyun

Tarix

Stadion

Nəticə

Biləsuvar FK-Zəfər-44

21.01.2024

Biləsuvar mərkəzi stadionu

1

9

Qobustan FK-Ərkivan (Masallı)

21.01.2024

Qarabağlı stadionu

2

1

Neftçala FK-Lənkəran FK

21.01.2024

Neftçala şəhər stadionu

2

2

Yer

Komanda

O

Q

H

M

VQ

BQ

T/F

Xal

1

Neftçala FK

4

4

0

0

13

4

9

12

2

Masallı PFK

5

3

1

1

12

9

3

10

3

Zəfər-44

4

2

0

2

13

6

7

6

4

Qobustan FK

4

2

0

2

8

8

0

6

5

Lənkəran FK

5

1

1

3

6

8

-2

4

6

Ərkivan (Masallı)

4

1

0

3

2

5

-3

3

7

Biləsuvar FK

4

1

0

3

2

16

-14

3

Bombardirlər: Hüseyn Əsədullayev (Zəfər-44) – 6, Aqşin Həşimov (Masallı PFK) – 5 qol.

Digər Xəbərlər
Xəbər Lenti
13 Aprel 23:35 Çək və bizə göndər!