"Qarabağ" meydana çıxmadı, "Sivasspor" qrupda qaldı

11 Dekabr 2020 01:55 Avropa Liqası 954
"Qarabağ" meydana çıxmadı, "Sivasspor" qrupda qaldı

Avropa Liqasında qrup mərhələsinə yekun vurulub.

Sportinfo.az xəbər verir ki, sonuncu - VI turda 12 qrupda 23 oyun keçirilib.

Yalnız Azərbaycan çempionu “Qarabağ”ın koronavirusa yoluxan futbolçularının çox olması üzündən İspaniyada keçirilməsi planlaşdırılan “Vilyarreal”la matçı ləğv olunub. Bu görüşlə UEFA yaxın günlərdə yekun qərarını açıqlayacaq.

Son oyun günündə 1/16 finala daha 6 vəsiqənin sahibi bəlli olub. Baş tutan qarşılaşmaların ardından “Yanq Boyz”, “Molde”, “Napoli”, “Real Sosyedad”, Təl-Əviv “Makkabi”si və “Volfsberq” yoluna davam edən komandalara qoşulublar.

Bu turadək “Roma”, “Arsenal”, “Slaviya”, “Bayer”, “Benfika”, “Reyncers”, “Qranada”, PSV, “Lester”, “Braqa”, “Lill”, “Milan”, “Vilyarreal”, “Antverpen”, “Tottenhem”, Zaqreb “Dinamo”su, “Hoffenhaym” və “Srvena Zvezda” 1/16 finala vəsiqə qazanıb.

A qrupu
21:55. “Yanq Boyz” (İsveçrə) - ÇFR (Rumıniya) - 2:1
Nsame, 90+4 (pen.), Qaudino, 90+6 - Debelju, 84
21:55. MOİK (Sofiya, Bolqarıstan) - “Roma” (İtaliya) - 3:1
Rodriqes, 5, Sov, 34, 55 - Milanese, 22

1

Roma

6

4

1

1 13-5

13

2

Yanq Boyz

6 3

1

2

9-7 10

3

ÇFR

6

1

2

3 4-10

5

4

MOİK

6

1

2

3 3-7 5

B qrupu
21:55. “Dandolk” (İrlandiya) - “Arsenal” (İngiltərə) - 2:4
Flores, 22, Hoare, 85 - Nketia, 12, Elneni, 18, Villok, 67, Baloqun, 80
21:55. “Rapid” (Avstriya) - “Molde” (Norveç) - 2:2
Ritsmayer, 43, İbrahimoğlu, 90 - Eikrem, 12, 46

1

Arsenal

6

6

0

0

20-5 18

2

Molde

6 3

1

2

7-11 10

3

Rapid

6

2

1

3

11-13 7

4

Dandolk

6

0

0

6 8-19

0

C qrupu
21:55. “Hapoel” (Beer-Şeva, İsrail) - “Nitsa” (Fransa) - 1:0
Hatuel, 72
21:55. “Bayer” (Almaniya) - “Slaviya” (Çexiya) - 4:0
Bailey, 8, 32, Diabi, 59, Bellarabi, 90+1

1

Bayer

6

5

0

1

21-8 15

2

Slaviya

6

4

0

2 11-10

12

3

Hapoel

6

2

0

4 7-13 6

4

Nitsa

6

1

0

5 8-16

3

D qrupu
21:55. “Standard” (Belçika) - “Benfika” (Portuqaliya) - 2:2
Raskin, 12, Tapsoba, 60 - Everton, 16, Pizzi, 67 (pen.)
21:55. “Lex” (Polşa) - “Reyncers” (Şotlandiya) - 0:2
İtten, 31, Haci, 72

1

Reyncers

6

4

2

0

13-7 14

2

Benfika

6

3

3

0

18-9 12

3

Standard 6 1 1

4

7-14 4

4

Lex 6

1

0

5 6-14 3

E qrupu
21:55. PSV (Niderland) - “Omoniya” (Kipr) - 4:0
Malen, 36, Dumfries, 63 (pen.), Piroe, 90+1, 90+3
21:55. PAOK (Yunanıstan) - “Qranada” (İspaniya) - 0:0

1

PSV

6 4 0 2 12-9 12

2

Qranada

6

3

2 1 6-3 11

3

PAOK

6

1

3

2

8-7

6

4

Omoniya

6

1

1

4 5-12

4

F qrupu
21:55. “Napoli” (İtaliya) - “Real Sosyedad” (İspaniya) - 1:1
Zelinski, 35 - Villian, 90+2
21:55. “Riyeka” (Xorvatiya) - “Alkmaar” (Niderland) - 2:1
Menalo, 52, Tomeçak, 90+3 - Vijndal, 57

1

Napoli

6

3

2

1

7-4 11

2

Real Sosyedad

6

2

3

1

5-4 9

3

Alkmaar

6 2 2 2 7-5

8

4

Riyeka

6

1

1

4

6-12 4

G qrupu
00:00. “Lester” (İngiltərə) - AEK (Yunanıstan) - 2:0
Ünder, 12, Barnes, 14
00:00. “Braqa” (Portuqaliya) - “Zarya” (Ukrayna) - 2:0
Abu Hanna, 61 (avtoqol), Orta, 68

1

Lester

6

4

1

1

14-5 13

2

Braqa

6 4

1

1

14-10 13

3

Zarya

6

2

0

4 6-11

6

4

AEK

6

1

0

5 7-15

3

H qrupu
00:00. “Seltik” (Şotlandiya) - “Lill” (Fransa) - 3:2
Jullyen, 22, Makqreqor, 27, Tarnbull, 75 - İkone, 24, Vea, 71
00:00. “Sparta” (Çexiya) - “Milan” (İtaliya) - 0:1
Hauqe, 23

1

Milan

6 4 1 1 12-7 13

2

Lill

6 3 2

1

14-8 11

3

Sparta

6

2

0

4 10-12

6

4

Seltik

6 1

1

4

10-19 4

İ qrupu
“Vilyarreal” (İspaniya) - “Qarabağ” (Azərbaycan) – baş tutmayıb
00:00. “Makkabi” (Təl-Əviv, İsrail) “Sivasspor” (Türkiyə) - 1:0

Saborit, 66

1

Vilyarreal

5

4

1

0

14-5

13

2

Makkabi

6

3

2

1

6-7 11

3

Sivasspor

6

2

0

4 9-11

6

4

Qarabağ

5

0

1

4

4-10

1

J qrupu
00:00. “Lüdoqorets” (Bolqarıstan) - LASK (Avstriya) - 1:3
Manu, 46 - Vyesinger, 56, Renner, 62 (pen.), Madsen. 67
00:00. “Tottenhem” (İngiltərə) - “Antverpen” (Belçika) - 2:0
Vinisius, 57, Lo Kelso, 71

1

Tottenhem

6

4

1

1

15-5 13

2

Antverpen

6

4

0

2 8-5 12

3

LASK

6 3

1

2

11-12 10

4

Lüdoqorets

6

0

0

6 7-19

0

K qrupu
00:00. “Dinamo” (Zaqreb, Xorvatiya) - MOİK (Moskva, Rusiya) - 3:1
Qvardiol, 28, Orsiç, 41, Kastrati, 75 - Bistroviç, 76
00:00. “Volfsberq” (Avstriya) - “Feyenoord” (Niderland) - 1:0
Yovelyiç, 31

1

Dinamo

6

4

2

0

9-1 14

2

Volfsberq

6 3

1

2

7-6 10

3

Feyenoord

6

1

2

3 4-8

5

4

MOİK

6

0

3

3 3-8

3

L qrupu
00:00. “Hoffenhaym” (Almaniya) - “Gent” (Belçika) - 4:1
Beyer, 21, 49, Skov, 26, Kramariç, 64 - Fortuna, 81
00:00. “Slovan” (Çexiya) - “Srvena Zvezda” (Serbiya) - 0:0

1

Hoffenhaym

6

5

1

0

14-2 16

2

Srvena Zvezda

6

3

2

1

9-4

11

3

Slovan

6

2

1

3

4-13

7

4

Gent

6

0

0

6 4-15

0

Xəbər Lenti