"Fənərbağça" "Dinamo"ya, "Nant" "Olimpiakos"a qalib gəldi – Avropa Liqasında NƏTİCƏLƏR

9 Sentyabr 01:10 Avropa Liqası 668
"Fənərbağça" "Dinamo"ya, "Nant" "Olimpiakos"a qalib gəldi – Avropa Liqasında NƏTİCƏLƏR

Avropa Liqasında qrup mərhələsinə start verilib.

Sportinfo.az xəbər verir ki, ilk turda 8 qrupdakı 16 oyunun hamısı eyni gündə keçirilib.

G qrupunda Azərbaycan çempionu "Qarabağ" Almaniyada "Frayburq"la qarşılaşıb və 1:2 hesabı ilə uduzub.

"Fənərbaxça" B qrupunda evdə "Dinamo"ya (Kiyev, Ukrayna) qalib gəlib. "Trabzonspor" isə səfərdə "Ferentsvaroş"a (Macarıstan) məğlub olub.

"Mançester Yunayted" evdə "Real" Sosyedad"a uduzub. "Arsenal" isə səfərdə "Sürix"dən üstün olub.

8 sentyabr

A qrupu

20:45. "Sürix" (İsveçrə) - "Arsenal" (İngiltərə) - 1:2

Qollar: Kryeziu, 44 – Markinyos, 16. Nketia, 62.

20:45. PSV (Niderland) - "Budö Qlimt" (Norveç) - 1:1

Qollar: Qakpo, 62 – Qronbaek, 44.

Xallar: "Arsena" - 3, "Budö Qlimt" - 1, PSV - 1, "Sürix" - 0.

B qrupu

20:45. AEK (Larnaka, Kipr) - "Renn" (Fransa) - 1:2

Qollar: Oyer, 33 – Teate, 29. Assiqnon, 90+4.

20:45. "Fənərbaxça" (Türkiyə) - "Dinamo" (Kiyev, Ukrayna) - 2:1

Qollar: Q.Enrike, 35. Batşuayi, 90+2 – Tsiqankov, 63.

Xallar: "Renn" - 3, "Fənərbaxça" -3, "Dinamo" - 0, AEK - 0.

C qrupu

20:45. "Lüdoqorets" (Bolqarıstan) - "Roma" (İtaliya) - 2:1

Qollar: Kauli, 72. Nonato, 88 – Şomurodov, 86.

20:45. HİK (Finlandiya) - "Betis" (İspaniya) - 0:2

Qollar: V.Xose, 45+3; 63.

Xallar: "Betis" - 3, "Lüdoqorets" - 3, "Roma" - 0, HİK - 0.

D qrupu

20:45. "Malmö" (İsveç) - "Braqa" (Portuqaliya) - 0:2

Qollar: B.Rodriqes, 30. Horta, 70.

20:45. "Yunion" (Berlin, Almaniya) - "Yunion" (Belçika) - 0:1

Qol: Linen, 39.

Xallar: "Braqa" - 3, "Yunion" (Belçika) - 3, "Yunios" (Berlin) - 0, "Malmö" - 0.

E qrupu

23:00. "Mançester Yunayted" (İngiltərə) - "Real Sosyedad" (İspaniya) - 0:1

Qol: Mendez, 59 pen.

23:00. "Omoniya" (Kipr) - "Şerif" (Moldova) - 0:3

Qollar: Akanbi, 2, Atimven, 55 pen., Diop, 76

Xallar: "Şerif" - 3, "Real Sosyedad" - 3, "Mançester Yunayted" - 0, "Omoniya" - 0.

F qrupu

23:00. "Latsio" (İtaliya) - "Feyenoord" (Niderland) - 4:2

Qollar: Alberto, 4, Enderson, 15, Veçino, 28, 63 - Ximenes, 69 pen., 88

23:00. "Şturm" (Avstriya) - "Midtülland" (Danimarka) - 1:0

Qol: Emeqa, 8

Qırmızı vərəqə: Hyerlander, 73 ("Şturm")

Xallar: "Latsio" - 3, "Şturm" - 3, "Midtülland" - 0, "Feyenoord", - 0.

G qrupu

23:00. “Frayburq” (Almaniya) – “Qarabağ” (Azərbaycan) - 2:1

Qollar: Vinçentso Qrifo, 7-pen. (1:0), Ritsu Doan, 15 (2:0), Marko Veşoviç, 39 (2:1)

23:00. "Nant" (Fransa) - "Olimpiakos" (Yunanıstan) - 2:1

Qollar: Mohamed, 32, Quessand, 90+3 - Motoussami, 51 (avtoqol)

Xallar: "Frayburq" - 3, "Nant" -3, "Olimpiakos" - 0, "Qarabağ" - 0.

H qrupu

23:00. "Srvena Zvezda" (Serbiya) - "Monako" (Fransa) - 0:1

Qol: Embolo, 74 pen.

23:00. "Ferentsvaroş" (Macarıstan) - "Trabzonspor" (Türkiyə) - 3:2

Qollar: Nquen, 5, 44 pen., Traore, 29 - Qomes, 39, Bozok, 71

Qırmızı vərəqə: Çiviç, 16

Xallar: "Ferentsvaroş" - 3, "Monako" - 3, "Trabzonspor" - 0, "Srvena Zvezda" - 0.

Digər Xəbərlər
Xəbər Lenti
9 Dekabr 15:30 Mötərizədəki Qarabağ