“Neftçi” liderdir, baş məşqçinin oğlu bombardir

17 May 00:00 Neftçi 555
“Neftçi” liderdir, baş məşqçinin oğlu bombardir

AFFA-nın bayrağı altında keçirilən müxtəlif yaş qrupları üzrə ölkə çempionatları pandemiya səbəbindən təxirə salınsa da, nəticələri sizə çatdırmaqda davam edirik.

U-13 liqasında 3-cü və 4-cü dövrənin yekunlaşdığını, pley-off ərəfəsində kimlərin daha şanslı olduğunu diqqətinizə çatdırmışdıq.

Bu dəfə U-14 liqasını gözdən keçirəcəyik.

Sportinfo.az xəbər verir ki, ən güclülərin yarışdığı Paytaxt zonasında “Neftçi” liderdisə, “Neftçi” İKİB-nin baş məşqçisi Şahin Şahhüseynlinin oğlu bombardirlərin yarışına başçılıq edir.

Cənub regionu, Cəlilabad-Lənkəran zonası
14-15 dekabr
11-ci tur
UGİM (Astara) - Muğan 3:1
Masallı - Xəzər Lənkəran 0:1
Məhsul (Cəlilabad) - Ərkivan(Masallı) 1:3
21-22 dekabr
12-ci tur
Xəzər Lənkəran - Məhsul 5:0
Ərkivan - UGİM (Astara) 0:2
Muğan - Masallı 0:1
8-9 fevral
13-cü tur
Ərkivan – Masallı 1:4
Muğan – Xəzər Lənkaran 1:2
Məhsul – UGİM(Astara) 0:5
15-16 fevral
14-cü tur
UGİM (Astara) - Masallı 0:2
Xəzər Lənkəran – Ərkivan 3:1
Məhsul – Muğan 1:1
22-23 fevral
15-ci tur
UGİM (Astara) - Xəzər Lənkəran 0:0
Masallı - Məhsul 3:0
Muğan – Ərkivan 2:0
Masallı – 37, Xəzər Lənkəran – 35, UGİM (Astara) – 29, Muğan – 20, Ərkivan – 9, Məhsul – 1.

Mərkəz regionu, Ağsu-İmişli zonası
14-15 dekabr
10-cu tur
UGİM (Ağdam) - Şərq (Hacıqabul) 2:2
UGİM (Ağcabədi) - Füzuli 3:1
Ağsu - UGİM (Göyçay) 1:2
16 fevral
11-ci tur
UGİM (Ağcabədi) - UGİM (Ağdam) 0:4
Şərq-Ağsu 2:1
Füzuli - UGİM (Göyçay) 3:1
22 fevral
12-ci tur
UGİM (Ağdam) - UGİM (Göyçay) 2:6
Ağsu - Füzuli
UGİM (Ağcabədi) - Şərq
Qeyd: iki oyun təxirə salınıb.
23 fevral
13-ci tur
UGİM (Ağdam) - Füzuli 0:8
UGİM (Göyçay) - Şərq
Ağsu - UGİM (Ağcabədi)
Qeyd: iki oyun təxirə salınıb.
UGİM (Göyçay) – 27, Şərq – 26, UGİM (Ağdam) – 25, Füzuli – 20, Ağsu – 16, UGİM (Ağcabədi) – 9.
Bombardirlər: Sənan Şirinzadə -18, Saday Vahidov-13 ( hər ikisi UGİM (Göyçay)

Paytaxt regionu, Bakı zonası
14-15 dekabr
13-cü tur
Məqsəd kursları - Keşlə 1:1
Sabah - Leon
Sumqayıt - Qəbələ 0:7
Zirə - Neftçi 1:0
Səbail - Qarabağ 0:4
Xətai - Neftçi İKİB 1:7
ROFM – 8 saylı İOEUGİM (Bakı) 7:0
21-22 dekabr
14-cü tur
Sabah - İsgəndər Cavadov BFA 3:1
8 saylı İOEUGİM (Bakı) - Qəbələ 1:9
Sumqayıt - Neftçi 0:2
Xətai - Keşlə 0:9
ROFM - Qarabağ 0:7
Zirə - Leon 7:0
25-26 yanvar
15-ci tur
Leon - Səbail 1:3
Keşlə - Zirə 3:1
Neftçi İKİB - Sumqayıt 0:1
Qarabağ - 8 saylı İOEUGİM (Bakı) 6:0
Neftçi - ROFM 2:1
İsgəndər Cavadov BFA - Xətai 1:1
Məqsəd kursları - Sabah (təxirə salınıb)
1-2 fevral
16-cı tur
Qarabağ - Səbail 5:1
Qəbələ - Neftçi İKİB 1:1
Sabah - Zirə 0:0
Neftçi - ROFM 2:1
Sumqayıt - Keşlə 2:1
8- fevral
17-ci tur
Səbail - Keşlə 0:2
ROFM - Sumqayıt 0:0
Zirə - Neftçi 1:4
Neftçi İKİB - Sabah 0:2
Qarabağ - Qəbələ 4:2
15-16 fevral
18-ci tur
Sabah - Qarabağ 0:2
Neftçi - Neftçi İKİB 2:1
Keşlə - ROFM 3:1
Qəbələ - Səbail 0:1
Sumqayıt - Zirə 0:1
22-23 fevral
19-cu tur
Zirə - Keşlə 0:2
Qarabağ - Neftçi 0:2
Səbail - ROFM 0:2
Qəbələ - Sabah (təxirə salınıb)
Neftçi İKİB - Sumqayıt 0:0
29 fevral-1 mart
20-ci tur
Sabah - Səbail 2:1
Keşlə - Neftçi İKİB 2:2
ROFM - Zirə 1:3
Neftçi - Qəbələ 4:1
Neftçi – 46, Qarabağ – 45, Sabah – 43, Keşlə - 35, Sumqayıt – 33, Qəbələ - 32, Zirə - 30, ROFM – 29, Neftçi İKİB – 28, Səbail – 20.
Bombardirlər: Fərid Şahhüseyni - 23 (Neftçi İKİB), Əşrəf Ələkbərli - 18 (ROFM), Vüsal Əmirəhmədov (Qəbələ) – 17.

Qərb - Gəncə regionu, Tovuz-Gəncə zonası
14-15 dekabr
11-ci tur
Azəri TİM (Gəncə) - Ağstafa Gəncləri 5:0
UGİM (Qazax) - TİM (Gəncə) 4:1
Turan Tovuz - Gəncə TİM 4:2
21-22 dekabr
12-ci tur
TİM - Azəri TİM 0:10
Gəncə TİM - Ağstafa Gəncləri 2:2
Turan Tovuz - UGİM (Qazax) 5:0
8-9 fevral
13-cü tur
TİM - Turan (Tovuz) 0:5
Azəri TİM - Gəncə TİM 4:4
Ağstafa Gəncləri - UGİM (Qazax) 2:0
15-16 fevral
14-cü tur
Ağstafa Gəncləri – TİM 2:1
Turan Tovuz - Azəri TİM 3:0
UGİM (Qazax) - Gəncə TİM 0:8
22-23 fevral
15-ci tur
Azəri TİM - UGİM (Qazax) 9:0
Turan Tovuz - Ağstafa Gəncləri 4:1
Gəncə TİM - TİM 3:1
Turan Tovuz – 38, Azəri TİM – 30, Gəncə TİM – 28, Ağstafa Gəncləri – 25, TİM – 6, UGİM (Qazax) – 3.
Bombardirlər: Fərid Şahməmmədov - 21 (Ağstafa Gəncləri), Nicat Allahverdiyev - 18 (Gəncə TİM), İman Nəcəfov – 16 (Turan Tovuz).

Şimal regionu, Quba-Sumqayıt zonası
14-15 dekabr
11-ci tur
Neftçi İKİB (Siyəzən) - Sumqayıt City 2:0
Quba - Zirvə (Xırdalan) 0:1
Şahdağ (Qusar) - İOEUGİM (Sumqayıt) 0:4
21-22 dekabr
12-ci tur
Sumqayıt City - İOEUGİM (Sumqayıt) 1:3
Zirvə - Şahdağ 4:0
Neftçi İKİB - Quba 2:1
8-9 fevral
13-cü tur
Quba - Sumqayıt City
Şahdağ - Neftçi İKİB
İOEUGİM (Sumqayıt) - Zirvə
Qeyd: tur təxirə salınıb
15-16 fevral
14-cü tur
Sumqayıt City - Zirvə 0:3
Neftçi İKİB - İOEUGİM (Sumqayıt) 1:4
Quba - Şahdağ 2:3
22-23 fevral
15-ci tur
İOEUGİM (Sumqayıt) - Şahdağ 9:1
Zirvə - Quba 1:1
Sumqayıt City - Neftçi İKİB 2:1
İOEUGİM (Sumqayıt) , Neftçi İKİB – 39, Sumqayıt City – 22, Quba, Zirvə - 17, Şahdağ – 7.
Bombardirlər: Anar Hümbətov - 20 (İOEUGİM), Rasim Vəliyev – 14 (Neftçi İKİB).

Şimal-Qərb və Qarabağ regionu, Mingəçevir-Qəbələ -Qax zonası
14-15 dekabr
11-ci tur
UGİM (Zaqatala) - UGİM (Mingəçevir) 1:3
ROİL (Qax) - UGİM (İsmayıllı) 5:0
UGİM Top-Qapı (Bərdə) - UGİM (Bərdə) (oyun təxirə salınıb)
21-22 dekabr
12-ci tur
UGİM (Mingəçevir) - UGİM (Bərdə)
UGİM İsmayıllı - UGİM Top-Qapı
UGİM (Zaqatala) - ROİL
Qeyd: tur təxirə salınıb.
8-9 fevral
13-cü tur
ROİL - UGİM (Mingəçevir) 3:4
UGİM Top-Qapı - UGİM (Zaqatala)
UGİM (Bərdə) - UGİM (İsmayıllı)
Qeyd: iki oyun təxirə salınıb.
15-16 fevral
14-cü tur
UGİM (Zaqatala) - UGİM (Bərdə) 3:0
ROİL - UGİM Top Qapı 2:1
UGİM (Mingəçevir) - UGİM (İsmayıllı) 4:0
22-23 fevral
15-ci tur
UGİM Top-Qapı - UGİM (Mingəçevir) 0:2
UGİM (Bərdə) - ROİL +:-
UGİM Top-Qapı - UGİM (Bərdə) 3:2
UGİM (Mingəçevir) – 39, ROİL – 33, UGİM Top-Qapı – 24, UGİM (Bərdə) – 12, UGİM (Zaqatala) – 9, UGİM (İsmayıllı) – 3.
Bombardirlər: Məmməd Musayev – 26, Arif Verdiyev - 22 (hər ikisi ROİL).

Digər Xəbərlər
Xəbər Lenti