Vüqar Nadirov və başqaları – Region Liqasında nə var, nə yox?

26 Dekabr 2023 09:40 Region Liqası 962
Vüqar Nadirov və başqaları – Region Liqasında nə var, nə yox?

Region Liqasında növbəti tur arxada qalıb.

Mərkəz zonasında mübarizə aparan «Hacıqabul» Şirvanda «Ərgünəş»ə (Füzuli) böyük hesabla (5:2) qalib gəlib.

Saatlı «Ümid»i Aran derbisində Beyləqan «Mil»inin qapısından 5 cavabsız top keçirib.

Cənub bölgəsində yarışan «Lənkəran» doğma rayonda «Masallı»nın müqavimətini qıra bilməyib. «Neftçala» isə «Biləsvur»lıları Masallıya gəlməyə peşman edib – 4:0.

Vüqar Nadirovun baş məşqçisi olduğu «Hypers» uğurlu çıxışını davam etdirir. Paytaxt bölgəsində qüvvəsini sınayan debütant bu dəfə ŞKGB-ya yerini göstərib.

Paytaxt və Şimal zonasının A qrupunda çıxış edən Zəngilan «Çinar»ı gözlənilməz məğlubiyyətlə üzləşib. Çempionatın ötənilki finalçısı «İrəvan»a minimal hesabla uduzub.

Şimal-Qərb və Qərb zonasında da yarışma meydanı qızışmaqdadır. Qələbə nə olduğunu bilməyən «Balakən» səfərdə «Şəki»dən 6 cavabsız qol «yeyib».

SPORTİNFO.AZ

Mərkəz zonası

III tur

Oyun

Tarix

Stadion

Nəticə

Araz (İmişli)-İsmayıllı FK

24.12.2023

İmişli şəhər stadionu

3

0

Hacıqabul-Ərgünəş (Füzuli)

24.12.2023

Şirvan OİK

5

2

Olimpiya (Ağcabədi)-Göyçay FK

24.12.2023

Ağcabədi OİK

2

2

Ümid FK-Mil (Beyləqan)

23.12.2023

Saatlı OİK

5

0

Yer

Komanda

O

Q

H

M

VQ

BQ

T/F

Xal

1

Araz (İmişli)

3

2

1

0

8

4

4

7

2

Olimpiya (Ağcabədi)

3

2

1

0

6

2

4

7

3

Ümid FK (Saatlı)

3

2

0

1

9

4

5

6

4

Hacıqabul

3

1

1

1

6

5

1

4

5

İsmayıllı FK

3

1

0

2

7

7

0

3

6

Göyçay FK

3

0

3

0

6

6

0

3

7

Mil (Beyləqan)

3

1

0

2

2

7

-5

3

8

Ərgünəş (Füzuli)

3

0

0

3

3

12

-9

0

Bombardirlər: Rəvan Hatəm (Araz) – 5, Ramil Zahidov (Ümid FK) – 4 qol.

Cənub zonası

III tur

Oyun

Tarix

Stadion

Nəticə

Neftçala FK-Biləsuvar FK

23.12.2023

Neftçala şəhər stadionu

4

0

Lənkəran FK-Masallı PFK

24.12.2023

Lənkəran OİK

2

2

Ərkivan (Masallı)-Zəfər-44

24.12.2023

Ərkivan stadionu

1

0

Yer

Komanda

O

Q

H

M

VQ

BQ

T/F

Xal

1

Neftçala FK

3

3

0

0

11

3

8

9

2

Masallı PFK

3

2

0

1

9

7

2

6

3

Qobustan FK

2

1

0

1

5

5

0

3

4

Lənkəran FK

3

1

0

2

4

5

-1

3

5

Zəfər-44

3

1

0

2

4

5

-1

3

6

Ərkivan (Masallı)

2

1

0

1

1

2

-1

3

7

Biləsuvar FK

2

0

0

2

0

7

-7

0

Bombardirlər: Hüseyn Əsədullayev (Zəfər-44) – 4, Aqşin Həşimov (Masallı PFK) – 4 qol.

Paytaxt zonası

V tur

Oyun

Tarix

Stadion

Nəticə

İCBFA-Lokomotiv Baku

24.12.2023

Abşeron OİK

0

2

Şirvanovka FK-Şimal FK

23.12.2023

Şirvanovka stadionu

1

4

Dirçəliş FK-Cürət FK

24.12.2023

ASK Arena lV

6

2

Hypers FC-ŞKGB

23.12.2023

ASK Arena

5

2

Yer

Komanda

O

Q

H

M

VQ

BQ

T/F

Xal

1

Şimal FK

5

5

0

0

26

4

22

15

2

Hypers FC

5

4

0

1

20

8

12

12

3

Dirçəliş FK

5

3

0

2

13

10

3

9

4

Şirvanovka FK

5

3

0

2

9

11

-2

9

5

İCBFA

5

2

1

2

6

6

0

7

6

Lokomotiv Baku

5

1

1

3

7

12

-5

4

7

ŞKGB

5

0

1

4

3

15

-12

1

8

Cürət FK

5

0

1

4

4

22

-18

1

Bombardirlər: Emin Əskərov (Şimal FK) – 8, İlkin Məmmədəliyev (Dirçəliş FK) – 7, Elmar Yəhyabəyov (Şimal FK) – 6, Məhəmməd Alıyev (Hypers FC) – 6 qol.

Şimal-Qərb və Qərb zonası

III tur

Oyun

Tarix

Stadion

Nəticə

Ağstafa Gəncləri-VT Gəncə

24.12.2023

Ağstafa şəhər stadionu

2

0

Şəki-Balakən FK

24.12.2023

Şəki şəhər stadionu

6

0

Goranboy Qala FK-Qarxun FK

24.12.2023

Goranboy OİK

2

1

Bərdə FK-Göyəzən PFK

24.12.2023

Bərdə şəhər stadionu

0

2

Yer

Komanda

O

Q

H

M

VQ

BQ

T/F

Xal

1

Bərdə FK

3

2

0

1

5

2

3

6

2

Göyəzən PFK

3

2

0

1

5

3

2

6

3

Goranboy Qala FK

3

2

0

1

5

4

1

6

4

Ağstafa Gəncləri

3

1

2

0

8

6

2

5

5

Qarxun FK

3

1

1

1

6

4

2

4

6

Şəki

3

1

0

2

6

5

1

3

7

VT Gəncə

3

1

0

2

3

5

-2

3

8

Balakən FK

3

0

1

2

4

13

-9

1

Paytaxt və Şimal zonası A qrupu

V tur

Oyun

Tarix

Stadion

Nəticə

İrəvan İK-Çinar Zəngilan FK

24.12.2023

ASK Arena

t

d

Xanlıq-Gənclik İK

24.12.2023

ASK Arena lV

1

3

City Baku-Gənclər PFM

24.12.2023

ASK Arena

3

2

Record Club-Mübariz FA

24.12.2023

ASK Arena lV

0

6

Yer

Komanda

O

Q

H

M

VQ

BQ

T/F

Xal

1

Mübariz FA

5

5

0

0

33

5

28

15

2

Çinar Zəngilan FK

3

3

0

0

18

1

17

9

3

City Baku FK

4

3

0

1

13

17

-4

9

4

İrəvan İK

4

2

1

1

9

6

3

7

5

Gənclər PFM

5

2

1

2

12

19

-7

7

6

Ramana FK (Abşeron)

4

1

0

3

6

10

-4

3

7

Gənclik İK

4

1

0

3

4

11

-7

3

8

Xanlıq

5

1

0

4

9

23

-14

3

9

Record Club

4

0

0

4

1

13

-12

0

Bombardirlər: Cəfər Şahməmmədov (Mübariz Futbol Akademiyası) – 19, Tacir Əlizadə (Mübariz Futbol Akademiyası) – 8, Murad Qarayev (City Baku FK) – 6 qol.

Digər Xəbərlər
Xəbər Lenti
13 Aprel 23:35 Çək və bizə göndər!