20 komanda növbəti mərhələ yolunda - Avropa Liqası

3 Dekabr 2020 21:20 Avropa Liqası 235
20 komanda növbəti mərhələ yolunda - Avropa Liqası

Bu gün Avropa Liqasının qrup mərhələsində V turun oyunları keçiriləcək.

Sportinfo.az xəbər verir ki, Azərbaycanın turnirdəki yeganə təmsilçisi "Qarabağ" "Makkabi"ni (Tel-Əviv) qəbul edəcək.

I qrupunun digər matçında İspaniya "Vilyarreal"ı Türkiyədə "Sivasspor"un qonağı olacaq. V tur qrupdakı hər iki vəsiqəsinin taleyinə aydınlıq gətirə bilər. Ağdam təmsilçisi növbəti mərhələ şanslarını itirsə də, "Makkabi"dən xal və ya xallar alaraq "Sivasspor"a şans yarada bilər.

İsveçrənin “Yanq Boyz”, Çexiyanın “Slaviya” (Praqa), Almaniyanın “Bayer” (Leverkuzen), Şotlandiyanın “Reyncers”, Portuqaliyanın “Benfika”, İspaniyanın “Qranada”, Niderlandın PSV, İtaliyanın “Napoli”, Niderlandın AZ, İspaniyanın “Real Sosyedad”, Portuqaliyanın “Braqa”, Fransanın “Lill”, İtaliyanın “Milan”, İspaniyanın “Vilyarreal”, İsrailin “Makkabi”, Belçikanın “Antverpen”, İngiltərənin “Tottenhem”, Xorvatiyanın “Dinamo”, Niderlandın “Feyenoord” və Serbiyanın “Srvena Zvezda” komandaları bu turda 1/16 finala vəsiqəni təmin edə bilərlər.

İtaliyanın “Roma”, İngiltərənin “Arsenal”, “Lester” və Almaniyanın “Hoffenhaym” komandaları növbəti mərhələyə vəsiqəni əvvəlcədən təmin ediblər.

"Qarabağ"la yanaşı, Bolqarıstanın MOİK, İrlandiyanın “Dandolk”, Xorvatiyanın “Riyeka”, Şotlandiyanın “Seltik”, Bolqarıstanın “Lüdoqorets” və Belçikanın “Gent” komandası qrupda qalıb.

3 dekabr

G qrupu
21:55. AEK (Yunanıstan) - “Braqa” (Portuqaliya)
21:55. “Zarya” (Ukrayna) - “Lester” (İngiltərə)

Xal durumu: "Lester" - 10, "Braqa" - 7, AEK - 3, "Zarya" - 3

H qrupu
21:55. “Lill” (Fransa) - “Sparta” (Praqa, Çexiya)
21:55. “Milan” (İtaliya) - “Seltik” (Şotlandiya)

Xal durumu: "Lill" - 8, "Milan" - 7, "Sparta" - 6, "Seltik" - 1

I qrupu
21:55. “Qarabağ” (Azərbaycan) - “Makkabi” (Tel-Əviv, İsrail)
21:55. “Sivasspor” (Türkiyə) - “Vilyarreal” (İspaniya)

Xal durumu: "Vilyarreal" - 10, "Makkabi" - 7, "Sivasspor" - 6, "Qarabağ" - 0

J qrupu
21:55. LASK (Avstriya) - “Tottenhem” (İngiltərə)
00:00. “Antverpen” (Belçika) - “Lüdoqorets” (Bolqarıstan)

Xal durumu: "Antverpen" - 9, "Tottenhem" - 9, LASK - 6, "Lüdoqorets" - 0

K qrupu
21:55. MOİK (Moskva, Rusiya) - “Volfsberq” (Avstriya)
21:55. “Feyenoord” (Niderland) - “Dinamo” (Zaqreb, Xorvatiya)

Xal durumu: "Dinamo" - 8, "Feyenoord" - 5, "Volfsberq" - 4, MOİK - 3

L qrupu
21:55. “Gent” (Belçika) - “Slovan” (Liberec, Çexiya)
21:55. “Srvena Zvezda” (Serbiya) - “Hoffenhaym” (Almaniya)

Xal durumu: "Hoffenhaym" - 12, "Srvena Zvezda" - 9, "Slovan" - 3, Gent - 0.

A qrupu
00:00. ÇFR (Rumıniya) - MOİK (Sofiya, Bolqarıstan)
00:00. “Roma” (İtaliya) - “Yanq Boyz” (İsveçrə)

Xal durumu: "Roma" - 10, "Yanq Boyz" - 7, ÇFR - 4, MOİK - 1

B qrupu
00:00. “Molde” (Norveç) - “Dandolk” (İrlandiya)
00:00. “Arsenal” (İngiltərə) - “Rapid” (Avstriya)

Xal durumu: "Arsenal" - 12, "Molde" - 6, "Rapid" - 6, "Dandolk" - 0

C qrupu
00:00. “Nitsa” (Fransa) -“Bayer” (Leverkuzen, Almaniya)
00:00. “Slaviya” (Praqa, Çexiya) - “Hapoel” (Beer-Şeva, İsrail)

Xal durumu: "Slaviya" - 9, "Bayer" - 9, "Nitsa" - 3, "Hapoel" - 3

D qrupu
00:00. “Reyncers” (Şotlandiya) - “Standard” (Belçika)
00:00. “Benfika” (Portuqaliya) - “Lex” (Polşa)

Xal durumu: "Reyncers" - 8, "Benfika" - 8, "Lex" - 3, "Standard" - 3

E qrupu
00:00. “Qranada” (İspaniya) - PSV (Niderland)
00:00. “Omoniya” (Kipr) - PAOK (Yunanıstan)

Xal durumu: "Qranada" - 10, PSV - 6, PAOK - 5, "Omoniya" - 1

F qrupu
00:00. AZ (Niderland) - “Napoli” (İtaliya)
00:00. “Real Sosyedad” (İspaniya) - “Riyeka” (Xorvatiya)

Xal durumu: "Napoli" - 9, AZ - 7, "Real Sosyedad" - 7, "Riyeka" - 0

Xəbər Lenti