Bu, Lənkəranı təmsil edən komandaya yaraşmadı

13 Fevral 09:40 Region Liqası 8 533
Bu, Lənkəranı təmsil edən komandaya yaraşmadı

Region Liqasında növbəti turun görüşləri keçirilib.

Paytaxt və Şimal zonasının A qrupunda əsas mübarizə «Mübariz»lə «Çinar» arasında gedir.

Hər ikisi 11-ci turu qələbəylə tamamlayıb. B qrurunda yarışan «Şimal» Xırdalanda İCBFA-nın qapısından 10 cavabsız top keçirib.

Şimal-Qərb və Qərb zonasında «Göyəzən» liderliyini davam etdirir. Qazax təmsilçisi bu tur Goranboy «Qala»sına 0:1 hesabıyla uduzsa da, mövqeyini itirməyib.

Mərkəz zonasında «Olimpiya» növbəti qalibiyyətini Beyləqan «Mil»i üzərində əldə edib. Saatlı «Ümid»i «İsmayıllı»nı 5:0 hesabıyla darmadağına məruz qoyub.

Cənub zonasında «Masallı» ilə «Neftçala»nın liderlik qarşılaşması gərgin keçib. birincilər səfərdən 2:1-lik qələbəylə dönməklə, qrupda birinci pilləyə qalxıb.

«Lənkəran» isə biabırçı hesabla meydanı tərk eləyib. «Zəfər 44» Lənkəran Olimpiya Kompleksinin stadionunda ev sahiblərinə «toy tutub» - 8:1.

SPORTİNFO.AZ

Paytaxt və Şimal zonası A qrupu

XI tur

Oyun

Tarix

Stadion

Nəticə

Xanlıq-Record Club

11.02.2024

ASK Arena IV

3

6

İrəvan İK-Mübariz FA

11.02.2024

ASK Arena IV

2

9

Ramana FK-Gənclər PFM

11.02.2024

ASK Arena IV

0

2

Çinar Zəngilan FK-Gənclik İK

11.02.2024

Dalğa Arena (Ehtiyat)

3

2

Yer

Komanda

O

Q

H

M

VQ

BQ

T/F

Xal

1

Mübariz FA

9

8

0

1

51

14

37

24

2

Çinar Zəngilan FK

8

7

1

0

32

5

27

22

3

City Baku FK

8

6

0

2

24

22

2

18

4

İrəvan İK

9

5

1

3

23

20

3

16

5

Gənclər PFM

10

4

2

4

21

27

-6

14

6

Ramana FK (Abşeron)

9

4

0

5

20

18

2

12

7

Record Club

10

2

0

8

13

29

-16

6

8

Gənclik İK

9

2

0

7

15

27

-12

6

9

Xanlıq

10

1

0

9

15

52

-37

3

Bombardirlər: Cəfər Şahməmmədov (Mübariz Futbol Akademiyası) – 29, Balazair Əsədullayev (Çinar Zəngilan FK) -10, Tacir Əlizadə (Mübariz Futbol Akademiyası) – 8, Sahib Ağabəyov (Gənclər PFM) – 8 qol.

Paytaxt və Şimal zonası B qrupu

XI tur

Oyun

Tarix

Stadion

Nəticə

Hypers FC-Lokomotiv FK

10.02.2024

ASK Arena IV

5

1

Dirçəliş FK-ŞKGB

11.02.2024

ASK Arena IV

3

3

Şirvanovka FK-Cürət FK

11.02.2024

Şirvanovka stadionu

6

2

İCBFA-Şimal FK

11.02.2024

Abşeron OİK

0

10

Yer

Komanda

O

Q

H

M

VQ

BQ

T/F

Xal

1

Şimal FK

10

9

1

0

62

7

55

28

2

Hypers FC

10

9

0

1

50

14

36

27

3

Şirvanovka FK

11

8

0

3

28

21

7

24

4

Dirçəliş FK

10

4

2

4

23

27

-4

14

5

İCBFA

10

4

1

5

11

25

-14

13

6

ŞKGB

10

1

2

7

14

35

-21

5

7

Lokomotiv Baku

11

1

2

8

15

38

-23

5

8

Cürət FK

10

0

2

8

8

44

-36

2

Bombardirlər: Emin Əskərov (Şimal FK) – 19, Elmar Yəhyabəyov (Şimal FK) – 12, Məhəmməd Alıyev (Hypers FC) – 11, Sirac Məmmədli (Hypers FC) – 10 qol.

Şimal-Qərb və Qərb zonası

IX tur

Oyun

Tarix

Stadion

Nəticə

Bərdə FK-VT Gəncə

10.02.2024

Bərdə şəhər stadionu

6

0

Goranboy Qala FK-Göyəzən PFK

10.02.2024

Goranboy OİK

1

0

Şəki-Qarxun FK

11.02.2024

Şəki şəhər stadionu

1

2

Ağstafa Gəncləri-Balakən FK

11.02.2024

Ağstafa şəhər stadionu

3

1

Yer

Komanda

O

Q

H

M

VQ

BQ

T/F

Xal

1

Göyəzən PFK

8

6

0

2

23

6

17

18

2

Qarxun FK

9

5

1

3

22

16

6

16

3

Bərdə FK

9

5

1

3

25

12

13

16

4

Goranboy Qala FK

8

4

3

1

15

9

6

15

5

Ağstafa Gəncləri

7

3

3

1

22

20

2

12

6

VT Gəncə

8

2

1

5

9

22

-13

7

7

Şəki

9

1

3

5

13

25

-12

6

8

Balakən FK

8

0

2

6

12

31

-19

2

Bombardirlər: Eltac Hüseynov (Ağstafa Gəncləri) – 10, Bayram Vəliyev (Qarxun FK) – 6, Cavanşir Rüstəmov (Bərdə FK) – 6, Pərviz Mahmudov (Göyəzən PFK) – 6 qol.

Mərkəz zonası

IX tur

Oyun

Tarix

Stadion

Nəticə

Ümid FK (Saatlı)-İsmayıllı FK

10.02.2024

Saatlı OİK

5

0

Olimpiya (Ağcabədi)-Mil (Beyləqan)

11.02.2024

Ağcabədi OİK

1

0

Hacıqabul-Göyçay FK

11.02.2024

Şirvan OİK

3

6

Araz (İmişli)-Ərgünəş (Füzuli)

10.02.2024

İmişli şəhər stadionu

6

3

Yer

Komanda

O

Q

H

M

VQ

BQ

T/F

Xal

1

Olimpiya (Ağcabədi)

9

7

1

1

28

12

16

22

2

Ümid FK (Saatlı)

9

7

0

2

42

10

32

21

3

Araz (İmişli)

9

5

1

3

25

16

9

16

4

Göyçay FK

8

3

4

1

17

12

5

13

5

Mil (Beyləqan)

8

4

0

4

13

15

-2

12

6

İsmayıllı FK

8

3

1

4

17

18

-1

10

7

Hacıqabul

8

1

1

6

15

31

-16

4

8

Ərgünəş (Füzuli)

9

0

0

9

10

53

-43

0

Bombardirlər: Ramil Zahidov (Ümid FK) – 13, Orxan Həsənov (Olimpiya) – 11, Rəvan Hatəm (Araz) – 9 qol.

Cənub zonası

IX tur

Oyun

Tarix

Stadion

Nəticə

Lənkəran FK-Zəfər-44

11.02.2024

Lənkəran OİK

1

8

Neftçala FK-Masallı PFK

10.02.2024

Neftçala şəhər stadionu

1

2

Qobustan FK-Biləsuvar FK

10.02.2024

Qarabağlı stadionu

3

2

Yer

Komanda

O

Q

H

M

VQ

BQ

T/F

Xal

1

Masallı PFK

7

6

0

1

16

8

8

18

2

Neftçala FK

8

5

1

2

21

15

6

16

3

Zəfər-44

7

5

0

2

30

10

20

15

4

Qobustan FK

7

3

0

4

13

17

-4

9

5

Ərkivan (Masallı)

6

2

0

4

6

9

-3

6

6

Lənkəran FK

7

1

1

5

7

17

-10

4

7

Biləsuvar FK

6

1

0

5

4

21

-17

3

Bombardirlər: Hüseyn Əsədullayev (Zəfər-44) – 10, Aqşin Həşimov (Masallı PFK) – 7, Məhəmməd Hümbətov (Neftçala FK) – 5, Ruslan Tağızadə (Zəfər-44) – 5, Mətləb Əskərli (Lənkəran FK) – 5 qol.

Digər Xəbərlər
Xəbər Lenti
13 Aprel 23:35 Çək və bizə göndər!