Cənub bölgəsinin komandaları nə edir?

30 Yanvar 11:00 Region Liqası 1 046
Cənub bölgəsinin komandaları nə edir?

Region Liqasında qrup mərhələsinin oyunları davam edir,

Çempionatın paytaxt-şimal zonasında IX, digər bölgələrdə Vll turun görüşləri keçirilib.

Paytaxt-şimal zonasının «A» yarımqrupunda yer alan «Mübariz» ilk məğlubiyyətini Zəngilan «Çinar»ından alıb.

Vüqar Nadirovun çalışdırdığı «Hypers» Şirvanovkada eyniadlı komandanı darmadağın edib.

«B yarımqrupunun lideri olan «Şimal» isə Siyəzəndə «Cürət»ə heç bir şans verməyib.

Şimal-Qərb və Qərb zonasında «Bərdə» - «Şəki» qarşılaşması baş tutmayıb. Goranboy «Qala»sı və «Göyəzən» növbəti qalibiyyətini əldə edib.

Mərkəz bölgəsinə Saatlı «Ümid»i «Hacıqabul»a, «Göyçay» Füzuli «Ərgünəş»inə üstün gəlib.

«Neftçala» Cənub bölgəsində liderliyini sürdürməkdədir. Rayonun eyniadlı komandası Masallıda «Ərkivan»ı 4:3 hesabıyla məğlubiyyətə uğradıb.

SPORTİNFO.AZ

Paytaxt və Şimal zonası A qrupu

IX tur

Oyun

Tarix

Stadion

Nəticə

City Baku-İrəvan İK

28.01.2024

ASK Arena

1

2

Record Club-Ramana FK

28.01.2024

ASK Arena lV

2

3

Mübariz FA-Çinar Zəngilan FK

28.01.2024

ASK Arena lV

1

3

Gənclər PFM-Gənclik İK

27.01.2024

Abşeron OİK

2

4

Yer

Komanda

O

Q

H

M

VQ

BQ

T/F

Xal

1

Mübariz FA

8

7

0

1

42

12

30

21

2

Çinar Zəngilan FK

6

6

0

0

29

3

26

18

3

City Baku FK

7

5

0

2

19

21

-2

15

4

İrəvan İK

7

4

1

2

18

11

7

13

5

Ramana FK (Abşeron)

8

4

0

4

20

16

4

12

6

Gənclər PFM

8

3

1

4

19

27

-8

10

7

Gənclik İK

8

2

0

6

13

24

-11

6

8

Record Club

8

1

0

7

7

23

-16

3

9

Xanlıq

8

1

0

7

11

41

-30

3

Bombardirlər: Cəfər Şahməmmədov (Mübariz Futbol Akademiyası) – 26, Tacir Əlizadə (Mübariz Futbol Akademiyası) – 8, Murad Qarayev (City Baku FK) – 6, Sahib Ağabəyov (Ramana FK) – 6 qol.

Paytaxt və Şimal zonası B qrupu

lX tur

Oyun

Tarix

Stadion

Nəticə

Dirçəliş FK-Lokomotiv Baku

28.01.2024

ASK Arena lV

2

1

Şirvanovka FK-Hypers FC

27.01.2024

Şirvanovka stadionu

1

4

İCBFA-ŞKGB

28.01.2024

Abşeron OİK

2

1

Şimal FK-Cürət FK

28.01.2024

Siyəzən şəhər stadionu

5

0

Yer

Komanda

O

Q

H

M

VQ

BQ

T/F

Xal

1

Şimal FK

8

7

1

0

44

6

38

22

2

Hypers FC

8

7

0

1

38

10

28

21

3

Şirvanovka FK

9

6

0

3

19

18

1

18

4

Dirçəliş FK

8

4

1

3

17

17

0

13

5

İCBFA

8

3

1

4

10

15

-5

10

6

Lokomotiv Baku

9

1

2

6

13

25

-12

5

7

ŞKGB

8

1

1

6

10

29

-19

4

8

Cürət FK

8

0

2

6

6

37

-31

2

Bombardirlər: Emin Əskərov (Şimal FK) – 12, Elmar Yəhyabəyov (Şimal FK) – 9, İlkin Məmmədəliyev (Dirçəliş FK) – 8, Məhəmməd Alıyev (Hypers FC) – 8 qol.

Şimal-Qərb və Qərb zonası

VII tur

Oyun

Tarix

Stadion

Nəticə

VT Gəncə-Goranboy Qala FK

28.01.2024

Göygöl OİK

2

6

Bərdə FK-Şəki

27.01.2024

Bərdə şəhər stadionu

Göyəzən PFK-Ağstafa Gəncləri

28.01.2024

Qazax şəhər stadionu

t

d

Qarxun FK-Balakən FK

28.01.2024

Tərtər OİK

3

2

Yer

Komanda

O

Q

H

M

VQ

BQ

T/F

Xal

1

Göyəzən PFK

6

5

0

1

14

5

9

15

2

Qarxun FK

7

4

1

2

17

11

6

13

3

Bərdə FK

6

4

0

2

17

9

8

12

4

Goranboy Qala FK

6

3

2

1

13

8

5

11

5

Şəki

6

1

3

2

12

11

1

6

6

Ağstafa Gəncləri

5

1

3

1

15

16

-1

6

7

VT Gəncə

7

1

1

5

7

18

-11

4

8

Balakən FK

7

0

2

5

11

28

-17

2

Bombardirlər: Eltac Hüseynov (Ağstafa Gəncləri) – 10, Bayram Vəliyev (Qarxun FK) – 5, Aqil Mustafayev (Şəki) – 5, Cavanşir Rüstəmov (Bərdə FK) – 5, Fərahim Layıcov (Balakən FK) – 5 qol.

Mərkəz zonası

VII tur

Oyun

Tarix

Stadion

Nəticə

Olimpiya (Ağcabədi)-İsmayıllı FK

31.01.2024

Ağcabədi OİK

Ümid FK (Saatlı)-Hacıqabul

27.01.2024

Saatlı OİK

6

3

Mil (Beyləqan)-Araz (İmişli)

28.01.2024

Beyləqan OİK

2

0

Göyçay FK-Ərgünəş (Füzuli)

27.01.2024

Göyçay şəhər stadionu

4

0

Yer

Komanda

O

Q

H

M

VQ

BQ

T/F

Xal

1

Olimpiya (Ağcabədi)

6

5

1

0

24

7

17

16

2

Ümid FK (Saatlı)

7

5

0

2

34

10

24

15

3

Araz (İmişli)

7

4

1

2

19

12

7

13

4

Mil (Beyləqan)

6

3

0

3

10

13

-3

9

5

İsmayıllı FK

5

2

1

2

11

9

2

7

6

Göyçay FK

6

1

4

1

10

9

1

7

7

Hacıqabul

6

1

1

4

11

22

-11

4

8

Ərgünəş (Füzuli)

7

0

0

7

6

43

-37

0

Bombardirlər: Ramil Zahidov (Ümid FK) – 11, Orxan Həsənov (Olimpiya) – 10, Rəvan Hatəm (Araz) – 8 qol.

Cənub zonası

Vll tur

Oyun

Tarix

Stadion

Nəticə

Ərkivan (Masallı)-Neftçala FK

28.01.2024

Ərkivan stadionu

3

4

Qobustan FK-Zəfər-44

28.01.2024

Qarabağlı stadionu

2

5

Masallı PFK-Biləsuvar FK

27.01.2024

Ərkivan stadionu

2

0

Yer

Komanda

O

Q

H

M

VQ

BQ

T/F

Xal

1

Neftçala FK

5

5

0

0

17

7

10

15

2

Masallı PFK

6

4

1

1

14

9

5

13

3

Zəfər-44

5

3

0

2

18

8

10

9

4

Qobustan FK

5

2

0

3

10

13

-3

6

5

Lənkəran FK

5

1

1

3

6

8

-2

4

6

Ərkivan (Masallı)

5

1

0

4

5

9

-4

3

7

Biləsuvar FK

5

1

0

4

2

18

-16

3

Bombardirlər: Hüseyn Əsədullayev (Zəfər-44) – 8, Aqşin Həşimov (Masallı PFK) – 5, Məhəmməd Hümbətov (Neftçala FK) – 5 qol.

Digər Xəbərlər
Xəbər Lenti
23 Fevral 17:50 Çək və bizə göndər!
23 Fevral 13:40 Tanrının ikinci qolu...