"Neftçi"nin müdafiəçisi İqor Ribeyro Premyer Liqanın 20-ci turunda "Kəpəz"i məğlub etdikləri matçdan (3:1) sonra Sportinfo.az-a müsahibə verib.
- Matçla bağlı düşüncələrin necədir?
- Bilirdik, gözləyirdik çətin oyun olacağını. Həftə ərzində bugünkü səfər üçün hazırlaşırdıq. Rəqibi baş məşqçimiz çox yaxşı təhlil etmişdi. Verdiyi tapşırıqları meydanda maksimum icra etməyə çalışdıq. Məncə, bu da bizdə yaxşı alındı.
- Son 6 görüşdə "Neftçi" məğlub olmur. Komandanın tam olaraq özünə gəldiyini demək olar?
- Demək olar ki, tədricən irəli gedirik.
- Qarşıda daha güclü rəqiblərlə oyunlar var. Məğlub etməyə hazırsınız?
- Çempionatda asan oyun yoxdur. Bunu hamımız dərk edirik. Bütün görüşlərə tam ciddi hazırlaşırıq. Düzgün yolda olduğumuzu deyərdim. Oyunumuzla bunu göstəririk. Oyundan oyuna daha yaxşı oynamağa, səhvsiz çıxış etməyə çalışacağıq.
- "Araz Naxçıvan"da daha etibarlı oyunçu təsiri bağışlayırdın. "Neftçi"də həmin İqoru görmürük. Səbəb nədir?
- Bu futbolda normal haldır. Komandanı dəyişirsən. Yeni şərait, yeni atmosfer, yeni tələblər qarşına çıxır. Alışmaq üçün zaman lazımdır. "Araz"da sistem və başqa hər şey fərqli idi. Burada mənim üçün vaxt lazımdır.