"Sabah" Azərbaycan futboluna yeni nəfəs gətirir

15 May 23:00 Sabah 589
"Sabah" Azərbaycan futboluna yeni nəfəs gətirir

AFFA-nın bayrağı altında keçirilən müxtəlif yaş qrupları üzrə ölkə çempionatları pandemiya səbəbindən təxirə salınıb.

Sportinfo.az xəbər verir ki, U-12 liqasında 3-cü və 4-cü dövrə yekunlaşıb.

Bu dəfə U-13 liqasını gözdən keçirəcəyik. Nəticələrdən görünür ki, "Sabah" uşaq futbolunda liderliyi ələ almağa başlayıb. Təbii ki, bu, klubun apardığı məqsədyönlü fəaliyyətin bəhrəsidir.

Akademiyanın fəaliyyətinə böyük diqqət yetirən Masazır təmsilçisi işini peşəkar səviyyədə qurub və beynəlxalq təcrübədən maksimum yararlanır.

Cənub regionu, Cəlilabad zonası
14-15 dekabr
13-cü tur
Məhsul (Cəlilabad) – Masallı 1:0
UGİM (Neftçala) – Muğan 1:2
21-22 dekabr
14-cü tur
Masallı – Muğan 0:0
Məhsul – UGİM (Neftçala) 2:1
1 fevral
15-ci tur
UGİM (Neftçala) – Masallı 0:1
Muğan – Məhsul 0:2
8-9 fevral
16-cı tur
Masallı – Məhsul 1:3
Muğan – UGİM (Neftçala) 3:0
15-16 fevral
Muğan – Masallı 2:0
UGİM (Neftçala) – Məhsul 0:8
22-23 fevral
17-ci tur
Masallı - UGİM (Neftçala) 1:3
Məhsul - Muğan 4:0
Məhsul – 51, Muğan – 31, UGİM (Neftçala) – 28, Masallı – 19.

Lənkəran zonası
21-22 dekabr
13-cü tur
UGİM (Astara) - Zirvə (Lənkəran) 1:0
UGİM (Masallı) - Qala 95 (Masallı) 1:1
1 fevral
14-cü tur
Zirvə - Qala 95 0:3
UGİM (Astara) - UGİM (Masallı) 2:0
8 fevral
15-ci tur
UGİM (Masallı) - Zirvə 4:0
Qala 95 - UGİM (Astara) 2:2
15-16 fevral
16-cı tur
Zirvə - UGİM (Astara) 0:5
Qala 95 - UGİM (Masallı) 1:4
22-23 fevral
17-ci tur
Qala 95 - Zirvə 3:2
UGİM (Masallı) - UGİM (Astara) 0:3
29 fevral-1 mart
18-ci tur
Zirvə - UGİM (Masallı) 1:4
UGİM (Astara) - Qala 95 6:0
UGİM (Astara) – 44, UGİM (Masallı) – 36, Qala 95 – 24, Zirvə - 13.

Mərkəz regionu, Ağsu zonası
14-15 dekabr
14-cü tur
Kürdəmir Gİİ - Ağsu 0:3
Şərq (Hacıqabul) - Təhsil (Saatlı) 1:4
Təhsil RİM (Şirvan) - UGİM (Göyçay) 0:1
8 fevral
15-ci tur
Ağsu - Şərq 1:0
Təhsil -Təhsil RİM 4:2
15-16 fevral
16-cı tur
Şərq -Təhsil RİM 3:3
Ağsu -Təhsil 2:1
22-23 fevral
17-ci tur
Təhsil - Şərq 4:0
Təhsil RİM – Ağsu 0:3
Ağsu – 42, Təhsil – 38, Təhsil RİM – 24, Şərq – 20.

Beyləqan zonası
14-15 dekabr
12-ci tur
Füzuli - UGİM (Ağcabədi) 0:4
UGİM (Ağdam) - Bahar Gİİ (Beyləqan) 1:2
Horadiz (Füzuli) - Mil-Muğan (İmişli) 0:7
21-22 dekabr
13-cü tur
Bahar Gİİ- Mil-Muğan 1:1
UGİM (Ağcabədi) - UGİM (Ağdam) 7:1
Füzuli - Horadiz 4:0
1-2 fevral
14-cü tur
Horadiz - Bahar Gİİ 0:5
Mil-Muğan - UGİM (Ağcabədi) 3:1
UGİM (Ağdam) - Füzuli 4:0
8-9 fevral
15-ci tur
Mil-Muğan - Bahar Gİİ
UGİM (Ağdam) - UGİM (Ağcabədi)
Qeyd: tur təxirə salınıb.
15-16 fevral
16-cı tur
Bahar Gİİ - UGİM (Ağcabədi) 1:2
Mil-Muğan - UGİM (Ağdam) 4:1
22-23 fevral
17-ci tur
UGİM (Ağdam) - Bahar Gİİ 2:3
UGİM (Ağcabədi) - Mil-Muğan 2:2
Mil-Muğan – 39, UGİM (Ağdam) – 30, UGİM (Ağcabədi) – 28, Bahar Gİİ – 27.

Paytaxt regionu, Bakı zonası
14-15 dekabr
13-cü tur
Keşlə - Sabah 0:2
Fireland Football Club - Səbail 0:3
İsgəndər Cavadov BFA - Sahil Futbol Akademiyası 4:0
Neftçi İKİB - Neftçi 0:3
Leon - Qarabağ 2:2
8 №-li İOEUGİM (Bakı) - Vətən RİOEUGFM 0:6
Xəzər Buzovna - Zirə 0:0
EFA - Sumqayıt 1:0
21-22 dekabr
14-cü tur
Neftçi İKİB – Qarabağ 0:3
EFA - Vətən RİOEUGFM 0:3
İsgəndər Cavadov BFA - Səbail 1:3
Fireland Football Club – Sumqayıt 1:3
Leon - Sabah 0:4
Keşlə - Sahil Futbol Akademiyası +:-
Xəzri - Zirə 0:2
8 №-li İOEUGİM (Bakı) - Xəzər Buzovna 0:1
28-29 dekabr
15-ci tur
Neftçi - Qarabağ
8 №-li İOEUGİM (Bakı) - Xəzri
Neftçi İKİB - Sabah
EFA - Xəzər Buzovna
Leon - Sahil Futbol Akademiyası
Fireland Football Club - Vətən RİOEUGFM
Keşlə - Səbail
İsgəndər Cavadov BFA – Sumqayıt
Qeyd: tur təxirə salınıb.
1 fevral
16-cı tur
Leon - Səbail 1:0
Neftçi – Sabah 1:2
EFA - Xəzri 5:0
Keşlə - Sumqayıt 2:0
İsgəndər Cavadov BFA - Vətən RİOEUGFM 0:6
8 №-li İOEUGİM (Bakı) - Zirə 0:2
Fireland Football Club - Xəzər Buzovna 0:3
Neftçi İKİB - Sahil Futbol Akademiyası 2:1
8 fevral
17-ci tur
Qarabağ - Sabah 0:5
EFA - Zirə 1:0
Keşlə - Vətən RİOEUGFM 1:0
Fireland Football Club - Xəzri 0:5
Neftçi - Sahil Futbol Akademiyası 4:0
Neftçi İKİB - Səbail 0:1
İsgəndər Cavadov BFA - Xəzər Buzovna 1:4
Leon - Sumqayıt 1:0
15-16 fevral
18-ci tur
Neftçi - Səbail 1:0
Qarabağ - Vətən RİOEUGFM 1:2
Leon - Keşlə 1:1
Sabah - Xəzər Buzovna 8:0
22-23 fevral
19-cu tur
Səbail – Qarabağ 1:2
Sabah - Neftçi 0:0
Vətən RİOEUGFM - Leon 0:1
Xəzər Buzovna - Keşlə 0:1
29 fevral-1 mart
Keşlə - Vətən RİOEUGFM 1:0
Qarabağ - Sabah 0:4
Leon - Səbail 1:0
Neftçi - Xəzər Buzovna 5:0
Sabah – 55, Neftçi – 43, Leon – 41, Keşlə - 39, Qarabağ – 38, Vətən RİOEUGFM – 33, Səbail – 27, Xəzər Buzovna – 25.

Qərb-Gəncə regionu, Gəncə zonası
14-15 dekabr
12-ci tur
TİM (Gəncə) - Kəpəz 1:1
Gəncə TİM - Azəri TİM (Gəncə) 1:1
21-22 dekabr
13-cü tur
Azəri TİM - TİM 0:1
Kəpəz - Gəncə TİM 2:1
8 fevral
14-cü tur
Kəpəz - Gəncə TİM 2:4
TİM - Azəri TİM 0:0
16 fevral
15-ci tur
Kəpəz –TİM 0:1
Gəncə TİM - Azəri TİM 1:1
23 fevral
17-ci tur
Azəri TİM - Kəpəz 0:1
TİM - Gəncə TİM 0:0
Gəncə TİM – 38, Azəri TİM, Kəpəz – 35, TİM – 34.
Tovuz zonası
14-15 dekabr
14-cü tur
Ağstafa Gəncləri - Turan Tovuz 2:2
Şəmkir Gİİ-UGİM - Birlik Gİİ (Şəmkir) 4:2
21-22 dekabr
15-ci tur
Şəmkir Gİİ-UGİM - Ağstafa Gəncləri 2:1
Birlik Gİİ - Turan Tovuz 1:7
1-2 fevral
16-cı tur
Turan Tovuz - Şəmkir Gİİ-UGİM 4:2
Ağstafa Gəncləri - Birlik Gİİ 0:3
8 fevral
17-ci tur
Turan Tovuz - Ağstafa Gəncləri 6:3
Birlik Gİİ - Şəmkir Gİİ-UGİM 2:0
15-16 fevral
18-ci tur
Turan Tovuz - Birlik Gİİ 3:2
Ağstafa Gəncləri - Şəmkir Gİİ-UGİM 2:0
22-23 fevral
19-cu tur
Şəmkir Gİİ-UGİM - Turan Tovuz 1:1
Birlik Gİİ - Ağstafa Gəncləri 2:0
Turan Tovuz – 47, Şəmkir Gİİ-UGİM – 42, Birlik Gİİ – 39, Ağstafa Gəncləri – 32.

Şimal regionu, Siyəzən zonası
14 dekabr
14-cü tur
Neftçi İKİB (Siyəzən) - UGİM (Xaçmaz) 2:1
UGİM (Şabran) – Şirvanovka (Qusar) 1:1
21 dekabr
15-ci tur
UGİM (Şabran) - Neftçi İKİB 0:2
Şirvanovka - UGİM (Xaçmaz) 3:3
1-2 fevral
16-cı tur
Neftçi İKİB - Şirvanovka 3:0
UGİM (Xaçmaz) - UGİM (Şabran) 7:2
8 fevral
17-ci tur
Neftçi İKİB - UGİM (Şabran) 3:0
UGİM (Xaçmaz) - Şirvanovka 3:2
15-16 fevral
18-ci tur
UGİM (Xaçmaz) - Neftçi İKİB 1:0
Şirvanovka - UGİM (Şabran) 5:0
22-23 fevral
19-cu tur
UGİM (Şabran) - UGİM (Xaçmaz) 0:10
Şirvanovka - Neftçi İKİB 1:1
Neftçi İKİB – 46, UGİM (Xaçmaz) – 32, Şirvanovka – 20, UGİM (Şabran) – 10.
Sumqayıt zonası
15 dekabr
12-ci tur
İOEUGİM (Sumqayıt) - Sumqayıt City 0:2
Həkəri (Qubadlı) - Sunami (Sumqayıt) 5:0
Gənclik-95 (Sumqayıt) - UGİŞM-1 (Sumqayıt) 0:5
Məhəllə uşaqları (Sumqayıt) - ROFM 1:4
Nakhchione - Odlar Yurdu (Sumqayıt) 3:0
Veqa - RİOEUGİM (Bakı) 1:1
22 dekabr
13-cü tur
Sunami - İOEUGİM (Sumqayıt) 2:8
ROFM - Nakhchione 2:0
UGİŞM-1 (Sumqayıt) - Həkəri 1:0
Sumqayıt City - Məhəllə uşaqları 9:1
Veqa - Ələt 2:1
RİOEUGİM (Bakı) - Odlar Yurdu 3:0
1-2 fevral
14-cü tur
Sumqayıt City - Həkəri 7:1
İOEUGİM (Sumqayıt) - ROFM 1:0
UGİŞM-1 (Sumqayıt) - Veqa 1:3
8-9 fevral
15-ci tur
Sumqayıt City - UGİŞM-1 (Sumqayıt) 3:2
Veqa - İOEUGİM (Sumqayıt) 0:1
Həkəri - ROFM 0:0
15-16 fevral
16-cı tur
UGİŞM-1 (Sumqayıt) - Həkəri 0:1
İOEUGİM (Sumqayıt) - Sumqayıt City 0:2
ROFM - Veqa 1:3
22-23 fevral
17-ci tur
UGİŞM-1 (Sumqayıt) - İOEUGİM (Sumqayıt) 2:1
Sumqayıt City - ROFM 7:1
Həkəri - Veqa 0:2
29 fevral-1 mart
18-ci tur
İOEUGİM (Sumqayıt) - Həkəri 7:0
ROFM - UGİŞM-1 (Sumqayıt) 0:2
Veqa - Sumqayıt City 0:4
Sumqayıt City – 51, İOEUGİM (Sumqayıt) – 37, UGİŞM-1 (Sumqayıt) – 35, Veqa – 32, Həkəri – 27, ROFM – 25.

Şimal-Qərb və Qaravağ regionu, Mingəçevir zonası
14-15 dekabr
14-cü tur
UGİM-Ulduz (Mingəçevir) - UGİM-Top-Qapı (Bərdə) 2:3
UGİM (Yevlax) - UGİM (Bərdə) 2:2
21-22 dekabr
15-ci tur
UGİM (Bərdə) - UGİM-Ulduz 3:0
UGİM-Top-Qapı - UGİM (Yevlax) 1:4
22 fevral
16-cı tur
UGİM-Ulduz - UGİM (Yevlax) 1:2
UGİM-Top-Qapı - UGİM (Bərdə) 2:2
29 fevral
17-ci tur
UGİM-Top-Qapı - UGİM-Ulduz 2:0
UGİM (Bərdə) - UGİM (Yevlax) 2:0
1 mart
UGİM-Ulduz - UGİM (Bərdə) 1:4
UGİM (Yevlax)- UGİM-Top-Qapı 3:1
UGİM (Yevlax) – 43, UGİM (Bərdə) – 41, UGİM-Top-Qapı – 37, UGİM-Ulduz – 15.

Qəbələ zonası
14-15 dekabr
13-cü tur
Qəbələ - UGİM (Oğuz) 3:0
UGİM (Mingəçevir) - UGİM Rabitəçi (Yevlax) 2:1
21-22 dekabr
14-cü tur
Qəbələ - UGİM (Mingəçevir) 0:1
UGİM (Oğuz) - UGİM Rabitəçi 3:0
1 fevral
15-ci tur
UGİM (Mingəçevir) - UGİM (Oğuz) 4:0
UGİM Rabitəçi - Qəbələ 0:4
8 fevral
16-cı tur
Qəbələ - UGİM Rabitəçi 4:0
UGİM (Oğuz) - UGİM (Mingəçevir) 0:0
15-16 fevral
UGİM (Mingəçevir)- Qəbələ
UGİM Rabitəçi - UGİM (Oğuz)
Qeyd: tur təxirə salınıb.
22-23 fevral
UGİM (Oğuz) - Qəbələ 0:7
UGİM Rabitəçi - UGİM (Mingəçevir) 3:3
Qəbələ - 48, UGİM (Mingəçevir) – 38, UGİM (Oğuz) – 22, UGİM Rabitəçi – 19.

Zaqatala zonası
21-22 dekabr
14-cü tur
Zaqatala - Daşqın 3:0
UGİM (Şəki) - Gənclik (Şəki) 0:3
Şorsu (Şəki) - Kürmük (Qax) 0:7
1-2 fevral
15-ci tur
Gənclik - UGİM (Şəki) 3:0
Kürmük - Zaqatala 0:0
8-9 fevral
16-cı tur
UGİM (Şəki) – Zaqatala 0:3
Gənclik - Kürmük 0:2
15-16 fevral
17-ci tur
Kürmük - UGİM (Şəki) 3:0
Zaqatala - Gənclik (Şəki) 3:1
Kürmük, Gənclik – 39, Zaqatala – 38, UGİM (Şəki) – 22.

Xəbər Lenti