"Neftçi"nin ÇL-də növbəti potensial rəqibləri: “Olimpiakos”, “Srvena Zvezda”…

16 İyun 09:20 Çempionlar Liqası 576
"Neftçi"nin ÇL-də növbəti potensial rəqibləri: “Olimpiakos”, “Srvena Zvezda”…

"Neftçi"nin Çempionlar Liqasının II təsnifat mərhələsindəki potensiaıl rəqibləri müəyyənləşib.

Sportinfo.az xəbər verir ki, UEFA püşdən öncə komandaları qruplara bölüb.

I raundda Gürcüstanın “Dinamo” (Tbilisi) klubuna rəqib olan "ağ-qaralar" yenə səpələnməmişlər səbətində yer alıb.

Bakılılar Tbilisi təmsilçisini keçəcəyi təqdirdə “Olimpiakos” (Yunanıstan), “Srvena Zvezda” (Serbiya) və ya “Teuta” (Albaiya) – “Şerif” (Moldova) cütünün qalibi ilə qarşılaşa bilər.

Bu gün keçiriləcək püşkatma Bakı vaxtı ilə saat 14:00-da başlayacaq.

Çempionlar Yolu

I Qrup

Səpələnmişlər

"Dinamo" (Zaqreb, Xorvatiya) - "Valür" (İslandiya) cütü

"Yanq Boyz" (İsveçrə)

“Bude Qlimt” (Norveç) - "Legiya" (Polşa) cütü

Səpələnməmişlər

"Slovan" (Bratislava, Slovakiya) - "Şemrok Rovers" (İrlandiya) cütü

"Flora" (Estoniya) - “Hamrun Spartans” (Malta) cütü

"Omoniya" (Kipr)

II Qrup

Səpələnmişlər

"Olimpiakos" (Yunanıstan)

"Srvena Zvezda" (Serbiya)

"Teuta" (Albaiya) – "Şerif" (Moldova) cütü

Səpələnməmişlər

"Konnas-Ki Nomads" (Uels) - "Alaşkert" (Ermənistan) cütü

"Dinamo" (Tbilisi, Gürcüstan) - "Neftçi" (Azərbaycan) cütü

"Makkabi" (Hayfa, İsrail) - “Kayrat” (Qazaxıstan) cütü

III Qrup

Səpələnmişlər

"Lüdoqorets" (Bolqarıstan) - "Şaxtyor" (Soliqorsk, Belarus) cütü

“Malmö” (İsveç) - "Riqa" (Latviya) cütü

ÇFR (Rumıniya) - "Borars" (Banya-Luka, Bosniya və Herseqovina) cütü

Səpələnməmişlər

"Şkendiya" (Şimali Makedoniya) - "Mura" (Sloveniya) cütü

"Jalgiris" (Litva) - “Linfild” (Şimali İrlandiya) cütü

HİK (Helsinki, Finlandiya) - "Buduçnost" (Monteneqro) cütü

“Ferentsvaroş” (Macarıstan) - İlkin mərhələnin qalibi cütü

Qeyri-çempionlar

Səpələnmişlər

"Seltik" (Şotlandiya)

PSV (Niderland)

"Sparta" (Praqa, Çexiya)

Səpələnməmişlər

"Rapid" (Vyana, Avstriya)

"Qalatasaray" (Türkiyə)

"Midtüllan" (Danimarka)

Digər Xəbərlər
Xəbər Lenti