Mahir üçün son şans - Bu gün qol vurmasa... "Legiya" qrupda qala bilər

9 Dekabr 2021 12:20 Avropa Liqası 621
Mahir üçün son şans - Bu gün qol vurmasa...

Bu gün Avropa Liqasında qrup mərhələsinə yekun vurulacaq.

Sportinfo.az xəbər verir ki, bununla da 1/8 final və pley-off mərhələsinin bütün iştirakçıları müəyyənləşəcək.

Azərbaycan millisinin hücumçusu Mahir Emrelinin çıxış etdiyi Polşa "Legiya"sı C qrupundakı son sınağında "Spartak"ı (Moskva) qəbul edəcək.

Digər görüşdə İngiltərə "Lester"i İtaliyada "Napoli"nin qonağı olacaq. Varşava təmsilçisi qələbə qazanacağı halda digər görüşün nəticəsindən asılı olmayaraq pley-offa yüksələcək.

Türkiyənin turnirdəki təmsilçilərindən "Qalatasaray" İtaliyada "Latsio" ilə qarşılaşacaq.

Növbəti mərhələyə vəsiqəni təmin edən hər iki komanda qrup liderliyi uğrunda mübarizə aparacaq. "Cim-Bom"u birbaşa 1/8 finala çıxmaq üçün heç-heçə də qane edəcək.

İndiyədək Almaniyanın "Bayer" (Leverkuzen), İngiltərənin "Vest Hem", Fransanın "Lion" və "Monako" klublarının 1/8 finala adlaması dəqiqləşib.

Qruplarında 2-ci yeri tutanlar Avropa Liqasının, 3-cü yerin sahibləri isə Konfrans Liqasının pley-offunda çıxış edəcək.

VI tur

A qrupu

21:45. "Sparta" (Praqa, Çexiya) - "Bröndbü" (Danimarka)

21:45. "Lion" (Fransa) - "Reyncers" (Şotlandiya)

Xal durumu: "Lion" - 15, "Reyncers" - 7, "Sparta" - 4, "Bröndbü" - 2

B qrupu

21:45. "Şturm" (Qrats, Avstriya) - "Monako" (Fransa)

21:45. "Real Sosyedad" (İspaniya) - PSV (Eyndhoven, Niderland)

Xal durumu: "Monako" - 11, PSV - 8, "Real Sosyedad" - 6, "Şturm" - 1.

C qrupu

21:45. "Legiya" (Polşa) - "Spartak" (Moskva, Rusiya)

21:45. "Napoli" (İtaliya) - "Lester" (İngiltərə)

Xal durumu: "Lester" - 8, "Spartak" - 7, "Napoli" - 7, "Legiya" - 6.

D qrupu

21:45. "Antverpen" (Belçika) - "Olimpiakos" (Yunanıstan)

21:45. "Fənərbağça" (Türkiyə) - "Ayntraxt" (Frankfurt, Almaniya)

Xal durumu: "Ayntraxt" - 11, "Olimpiakos" - 9, "Fənərbağça" - 5, "Antverpen" - 2.

E qrupu

00:00. "Marsel" (Fransa) - "Lokomotiv" (Moskva, Rusiya)

00:00. "Latsio" (İtaliya) - "Qalatasaray" (Türkiyə)

Xal durumu: "Qalatasaray" - 11, "Latsio" - 8, "Marsel" - 4, "Lokomotiv" - 2.

F qrupu

00:00. "Braqa" (Portuqaliya) - "Srvena Zvezda" (Belqrad, Serbiya)

00:00. "Lüdoqorets" (Razqrad, Bolqarıstan) - "Midtüllan" (Danimarka)

Xal durumu: "Srvena Zvezda" - 10, "Braqa" - 9, "Midtüllan" - 8, "Lüdoqorets" - 1.

G qrupu

00:00. "Ferentsvaroş" (Macarıstan) - "Bayer" (Leverkuzen, Almaniya)

00:00. "Seltik" (Şotlandiya) - "Betis" (İspaniya)

Xal durumu: "Bayer" - 13, "Betis" - 10, "Seltik" - 6, "Ferentsvaroş" - 0

H qrupu

00:00. "Vest Hem" (İngiltərə) - "Dinamo" (Zaqreb, Xorvatiya)

00:00. "Genk" (Belçika) - "Rapid" (Vyana, Avstriya)

Xal durumu: "Vest Hem" - 13, "Dinamo" - 7, "Genk" - 5, "Rapid" - 3.

Digər Xəbərlər
Xəbər Lenti