COP29

Diqqətdən kənarda qalan Region Liqasında kimlər "at oynadır"?

6 Fevral 09:40 Region Liqası 785
Diqqətdən kənarda qalan Region Liqasında kimlər "at oynadır"?

Region Liqasında qrup mərhələsinin növbəti turunun oyunları keçirilib.

Paytaxt və Şimal zonasının A qrupunda yer alan yarışın ötənilki finalçısı «Çinar» «Gənclər»in müqavimətini qıra bilməyib.

Burada «Mübariz FA» - «Ramana» qarşılaşması baş tutmayıb.

B qrupunda mübarizə daha sərt keçir. Xaçmaz «Şimal»ı qələbə seriyasını Bakıda da davam etdirib. «Lokomotiv»i 8:1 hesabıyla darmadağına məruz qoyublar.

Vüqar Nadirovun «Hypers»i də «Dirçəliş»in öhdəsindən gəlməyə çətinlik çəkməyib.

Şimal-Qərb və Qərb zonasında «Göyəzən» Şəkinin eyniadlı komandasının qapısından 9 cavabsız top keçirib.

SPORTİNFO.AZ

Paytaxt və Şimal zonası A qrupu

X tur

Oyun

Tarix

Stadion

Nəticə

Gənclər PFM-Çinar Zəngilan FK

03.02.2024

ASK Arena lV

0

0

Mübariz FA-Ramana FK

04.02.2024

ASK Arena lV

Record Club-İrəvan İK

04.02.2024

ASK Arena lV

8

1

City Baku-Xanlıq

04.02.2024

ASK Arena lV

5

1

Yer

Komanda

O

Q

H

M

VQ

BQ

T/F

Xal

1

Mübariz FA

8

7

0

1

42

12

30

21

2

Çinar Zəngilan FK

7

6

1

0

29

3

26

19

3

City Baku FK

8

6

0

2

24

22

2

18

4

İrəvan İK

8

4

1

3

19

19

0

13

5

Ramana FK (Abşeron)

8

4

0

4

20

16

4

12

6

Gənclər PFM

9

3

2

4

19

27

-8

11

7

Record Club

9

2

0

7

15

24

-9

6

8

Gənclik İK

8

2

0

6

13

24

-11

6

9

Xanlıq

9

1

0

8

12

46

-34

3

Bombardirlər: Cəfər Şahməmmədov (Mübariz Futbol Akademiyası) – 26, Balazair Əsədullayev (Çinar Zəngilan FK) -8, Tacir Əlizadə (Mübariz Futbol Akademiyası) – 8, Murad Qarayev (City Baku FK) – 6, Sahib Ağabəyov (Ramana FK) – 6 qol.

Paytaxt və Şimal zonası B qrupu

X tur

Oyun

Tarix

Stadion

Nəticə

Lokomotiv Baku-Şimal FK

04.02.2024

ASK Arena lV

1

8

Cürət FK-İCBFA

04.02.2024

Kapital Bank Arena

0

1

ŞKGB-Şirvanovka FK

04.02.2024

Şirvanovka stadionu

1

3

Hypers FC-Dirçəliş FK

03.02.2024

ASK Arena lV

7

3

Yer

Komanda

O

Q

H

M

VQ

BQ

T/F

Xal

1

Şimal FK

9

8

1

0

52

7

45

25

2

Hypers FC

9

8

0

1

45

13

32

24

3

Şirvanovka FK

10

7

0

3

22

19

3

21

4

Dirçəliş FK

9

4

1

4

20

24

-4

13

5

İCBFA

9

4

1

4

11

15

-4

13

6

Lokomotiv Baku

10

1

2

7

14

33

-19

5

7

ŞKGB

9

1

1

7

11

32

-21

4

8

Cürət FK

9

0

2

7

6

38

-32

2

Bombardirlər: Emin Əskərov (Şimal FK) – 13, Elmar Yəhyabəyov (Şimal FK) – 12, Məhəmməd Alıyev (Hypers FC) – 10, Sirac Məmmədli (Hypers FC) – 9 qol.

Şimal-Qərb və Qərb zonası

VIII tur

Oyun

Tarix

Stadion

Nəticə

VT Gəncə-Balakən FK

04.02.2024

Göygöl OİK

Qarxun FK-Ağstafa Gəncləri

04.02.2024

Tərtər OİK

3

4

Göyəzən PFK-Şəki

04.02.2024

Qazax şəhər stadionu

9

0

Bərdə FK-Goranboy Qala FK

03.02.2024

Bərdə şəhər stadionu

1

1

Yer

Komanda

O

Q

H

M

VQ

BQ

T/F

Xal

1

Göyəzən PFK

7

6

0

1

23

5

18

18

2

Bərdə FK

8

4

1

3

19

12

7

13

3

Qarxun FK

8

4

1

3

20

15

5

13

4

Goranboy Qala FK

7

3

3

1

14

9

5

12

5

Ağstafa Gəncləri

6

2

3

1

19

19

0

9

6

VT Gəncə

7

2

1

4

9

16

-7

7

7

Şəki

8

1

3

4

12

23

-11

6

8

Balakən FK

7

0

2

5

11

28

-17

2

Bombardirlər: Eltac Hüseynov (Ağstafa Gəncləri) – 10, Bayram Vəliyev (Qarxun FK) – 6, Cavanşir Rüstəmov (Bərdə FK) – 6, Pərviz Mahmudov (Göyəzən PFK) – 6 qol.

Mərkəz zonası

VIII tur

Oyun

Tarix

Stadion

Nəticə

İsmayıllı FK-Ərgünəş (Füzuli)

04.02.2024

İsmayıllı OİK

4

1

Göyçay FK-Araz (İmişli)

04.02.2024

Göyçay şəhər stadionu

1

0

Mil (Beyləqan)-Hacıqabul

04.02.2024

Beyləqan OİK

3

1

Ümid FK (Saatlı)-Olimpiya (Ağcabədi)

03.02.2024

Saatlı OİK

1

0

Yer

Komanda

O

Q

H

M

VQ

BQ

T/F

Xal

1

Olimpiya (Ağcabədi)

8

6

1

1

27

10

17

19

2

Ümid FK (Saatlı)

8

6

0

2

35

10

25

18

3

Araz (İmişli)

8

4

1

3

19

13

6

13

4

Mil (Beyləqan)

7

4

0

3

13

14

-1

12

5

İsmayıllı FK

7

3

1

3

17

13

4

10

6

Göyçay FK

7

2

4

1

11

9

2

10

7

Hacıqabul

7

1

1

5

12

25

-13

4

8

Ərgünəş (Füzuli)

8

0

0

8

7

47

-40

0

Bombardirlər: Ramil Zahidov (Ümid FK) – 12, Orxan Həsənov (Olimpiya) – 10, Rəvan Hatəm (Araz) – 8 qol.

Digər Xəbərlər
Xəbər Lenti