Çempionlar Liqasında ilk iki mərhələnin bütün iştirakçıları

4 Avqust 12:30 Çempionlar Liqası 1 196
Çempionlar Liqasında ilk iki mərhələnin bütün iştirakçıları

Çempionlar Liqasının ilk püşkatmalarına qatılacaq bütün komandalar müəyyənləşib.

Sportinfo.az xəbər verir ki, avqustun 9-da I, ertəsi gün II təsnifat mərhələsinin püşkü atılacaq.

Bu tədbirlərdə ümumilikdə 46 klubun rəqibləri bəlli olacaq. İlkin mərhələnin 4 komandası və yarışa təsnifatdan başlayacaq 42 klub rəqiblərini tanıyacaq.

Bu 42 komandadan 33-ü birinci, 9-u ikinci raunddan yarışa start verəcək. Sonunculardan altısı qeyri-çempionlar yolunda mübarizə aparacaq.

İlkin mərhələdə öncə “Tre Fiori” (San Marino) – “Linfild” (Şimali İrlandiya) və “Drita” (Kosovo) – “İnter” (Andorra) cütləri, ardınca bu matçların qalibləri üz-üzə gələcək.

Çempionlar Liqası
2020/21 mövsümü

I təsnifat mərhələsi
Səpələnmişlər

“Seltik” (Şotlandiya)
“Astana” (Qazaxıstan)
“Lüdoqorets” (Bolqarıstan)
“Srvena Zvezda” (Serbiya)
“Qarabağ” (Azərbaycan)
“Legiya” (Polşa)
“Makkabi” (Təl-Əviv, İsrail)
“Molde” (Norveç)
“Şerif” (Moldova)
“Ferensvaroş” (Macarıstan)
“Dandolk” (İrlandiya)
“Slovan” (Slovakiya)
“Suduva” (Litva)
“Omoniya” (Kipr)
ÇFR (Rumıniya)
“Sarayevo” (Bosniya və Herseqovina)
“Dinamo” (Tbilisi, Gürcüstan)
Səpələnməmişlər
"Fola" (Lüksemburq)
"Yurqorden" (İsveç)
“Buduçnost” (Monteneqro)
“Flora” (Estoniya)
“Dinamo” (Brest, Belarus)
“Riqa” (Latviya)
“Konnah” (Uels)
“Klaksvik” (Farer adaları)
“Europa” (Cəbəllütariq)
"Çelye" (Sloveniya)
“KuPS” (Finlandiya)
“Ararat” (Ermənistan)
“Reykyavik” (İslandiya)
"Tirana" (Albaniya)
“Sileks” (Şimali Makedoniya)
“Floriana” (Malta)
İlkin mərhələnin qalibi

II təsnifat mərhələsi
Çempionlar yolu
Səpələnmişlər

“Dinamo” (Zaqreb, Xorvatiya)
“Yanq Boyz” (İsveçrə)
“Seltik”in (Şotlandiya) cütü
“Astana”nın (Qazaxıstan) cütü
“Lüdoqorets”in (Bolqarıstan) cütü
“Srvena Zvezda”nın (Serbiya) cütü
“Qarabağ”ın (Azərbaycan) cütü
“Legiya”nın (Polşa) cütü
“Makkabi”nin (Təl-Əviv, İsrail) cütü
“Molde”nin (Norveç) cütü
Səpələnməmişlər
“Midtülland” (Danimarka)
“Şerif”in (Moldova) cütü
“Ferensvaroş”un (Macarıstan) cütü
“Dandolk”un (İrlandiya) cütü
“Slovan”ın (Slovakiya) cütü
“Suduva”nın (Litva) cütü
“Omoniya”nın (Kipr) cütü
ÇFR-in (Rumıniya) cütü
“Sarayevo”nun (Bosniya və Herseqovina) cütü
“Dinamo”nun (Tbilisi, Gürcüstan) cütü

Qeyri-çempionlar yolu
Səpələnmişlər

“Beşiktaş” (Türkiyə)
“Viktoriya” (Çexiya)
“Rapid” (Vyana, Avstriya)
Səpələnməmişlər
PAOK (Yunanıstan)
“Alkmaar” (Niderland)
“Lokomotiv” (Zaqreb, Xorvatiya)

Digər Xəbərlər
Xəbər Lenti
17 Sentyabr 18:40 "Qarabağ" günahkardımı?
17 Sentyabr 18:30 "Biz bunun qurbanı olduq"
17 Sentyabr 18:10 Neymarın cəzası verildi
17 Sentyabr 13:30 Avroliqada 43 oyun - BU GÜN