Bu gün I Divizionda 12-ci tura start verilib.
Sportinfo.az xəbər verir ki, ilk oyun günündə 4 qarşılaşma baş tutub.
“Kəpəz”in ikinci komandası doğma meydanda “İmişli”ni böyük hesabla məğlub edib. “Turan Tovuz-2” isə “Neftçi”nin böyük fərqlə əvəzedicilərindən üstün olub.
Turun qalan oyunları sabah keçiriləcək.
"Kəpəz-2" – "İmişli" 3:0
Qol: Rauf Əliyev, 21. Cavad Kərimov, 41. Əli Səmədov, 76.
Hakimlər: Əkbər Əhmədov, Elman Kərimov, Zakir Şükürzadə, Tural İbrahimov
Hakim-inspektor: Feyzulla Feyzullayev
Gəncə şəhər stadionu (ehtiyat meydança), 14:00
"Sumqayıt-2" – "Qarabağ-2" 0:2
Qol: Elton Mikayılov, 75. Əşrəf Zeynallı, 86.
Hakimlər: Əli Əliyev, Şirmamed Mamedov, Sevda Nuriyeva, Emin Əliyev
Hakim-inspektor: Gülağa Cabarov
Binə qəsəbə stadionu, 14:00
"Zirə-2" – "Zaqatala" 1:2
Qol: Xəqani Sadıxov, 79 – Rəhman Şabanov, 41. Emin Quliyev, 81.
Qırmızı vərəqə: Elmar Rəhimov, 37 (Zirə-2)
Hakimlər: Rövşən Rəcəbov, Elmin Süleymanov, Asif Abdullayev, Kamranbəy Rəhimov
Hakim-inspektor: Babək Quliyev
“ASK Arena”, 13:00
"Turan Tovuz-2" – "Neftçi-2" 4:1
Qol: İmeda Aşortiya, 12-pen. Piruzi Marakvelidze, 22. Nazim Həsənzadə, 71. İzzət Müştaqov, 83 – İbrahim Novruzov, 90+1-pen.
Hakimlər: Namiq Bəkirov, Səbuhi Soltanov, Ruslan Quliyev, Sərxan İsmayılov
Hakim-inspektor: Zöhrab Qədiyev
Tovuz şəhər stadionu, 14:00
1 dekabr
"Qəbələ-2" – "Səbail-2"
Hakimlər: Kamran Əliyev, Teymur Teymurov, Rasim Axundov, Rəsul Babayev
Hakim-inspektor: Ceyhun Haşımov
Qəbələ şəhər stadionu (ehtiyat meydança), 14:00
MOİK – "Mingəçevir"
Hakimlər: Elvin Bayramov, Asiman Əzizli, Anar Bədəlov, Fəridə Lütfəliyeva
Hakim-inspektor: İmanxan Sultani
Binə qəsəbə stadionu, 14:00
"Araz Naxçıvan" – "Qaradağ Lökbatan"
Hakimlər: İslam Məmmədov, Kərim Zeynalov, Orxan İbişov, Səbuhi Bayramov
Hakim-inspektor: Əmrah İbrahimov
Naxçıvan Muxtar Respublika Stadionu, 15:00
1 | Neftçi-2 | 11 | 8 | 1 | 2 | 26-13 | 25 |
2 | Turan Tovuz-2 | 11 | 8 | 0 | 3 | 21-8 | 24 |
3 | Araz Naxçıvan | 10 | 7 | 2 | 1 | 26-8 | 23 |
4 | Kəpəz-2 | 12 | 6 | 2 | 4 | 21-16 | 20 |
5 | Səbail-2 | 10 | 5 | 2 | 3 | 20-18 | 17 |
6 | Qəbələ-2 | 10 | 5 | 1 | 4 | 18-13 | 16 |
7 | Zaqatala | 11 | 5 | 1 | 5 | 20-22 | 16 |
8 | Qarabağ-2 | 11 | 4 | 2 | 5 | 15-17 | 14 |
9 | Mingəçevir | 11 | 4 | 1 | 6 | 18-20 | 13 |
10 | Qaradağ Lökbatan | 11 | 3 | 3 | 5 | 14-12 | 12 |
11 | MOİK | 10 | 3 | 3 | 4 | 15-17 | 12 |
12 | Zirə-2 | 11 | 3 | 3 | 5 | 10-16 | 12 |
13 | Şamaxı-2 | 11 | 3 | 2 | 6 | 13-23 | 11 |
14 | Sumqayıt-2 | 11 | 2 | 3 | 6 | 11-21 | 9 |
15 | İmişli | 11 | 2 | 0 | 9 | 9-33 | 6 |
Orxan Əliyev (“Araz Naxçıvan”) – 9 qol
Cəlal Cəbrayılov (“Zaqatala”) – 9 qol
Rauf Əliyev (“Kəpəz-2”) – 9 qol
Vüsal Əsgərov (“Neftçi”) – 8 qol
İlham Allahverdiyev (MOİK) – 7 qol
Elnur Cəfərov (“Qaradağ Lökbatan”) – 7 qol