Avropa Liqasının qrup mərhələsində IV tura yekun vurulub.
Sportinfo.az xəbər verir ki, daha bir komanda adını 1/8 finala yazdırıb.
E qrupunda "Real Sosyedad"ı evdə Moldova "Şerif"inə 3:0 hesabı ilə qalib gəlməklə, pley-offa yüksəlib.
H qrupunda isə "Trabzonspor" evdə "Monako"nu darmadağın edib.
A qrupunda "Fənərbağça"sı Kiprdə AEK-i (Larnaka), "Renn" isə Polşada "Dinamo"nu (Kiyev) məğlub edərək, pley-offa adlayıb.
"Qarabağ"ın yer aldığı G qrupunda "Frayburq" Fransada "Nant"ı darmadağın edərək, adını 1/8 finala yazdırıb.
B qrupunda isə "Betis" İspaniyada "Roma" ilə heç-heçə edərək, növbəti raunda yüksəlib.
"Fənərbağça", "Renn", "Frayburq" və "Betis"ı qrupdan çıxmağı təmin edib.
13 oktyabr
A qrupu
20:45. "Budö Qlimt" (Norveç) - "Arsenal" (İngiltərə) - 0:1
23:00. PSV (Niderland) - "Sürix" (İsveçrə) - 5:0
Xal durumu: "Arsenal" - 9 (3 oyuna), PSV - 7 (3 oyuna), "Budö Qlimt" - 4, "Sürix" – 0 (4 oyuna)
B qrupu
20:45. AEK (Larnaka, Kipr) - "Fənərbaxça" (Türkiyə) - 1:2
20:45. “Dinamo” (Kiyev, Ukrayna) - "Renn" (Fransa) - 0:1
Xal durumu: "Fənərbaxça" – 10, "Renn" – 10, AEK – 3, “Dinamo” - 0
C qrupu
20:45. "Betis" (İspaniya) - "Roma" (İtaliya) - 1:1
23:00. "Lüdoqorets" (Bolqarıstan) - HİK (Finlandiya) - 2:0
Xal durumu: "Betis" - 10, "Lüdoqorets" - 7, "Roma" - 4, HİK - 1
D qrupu
20:45. "Yunion" (Belçika) - "Braqa" (Portuqaliya) - 3:3
23:00. "Yunion" (Berlin, Almaniya) - "Malmö" (İsveç) - 1:0
Xal durumu: "Yunion" - 10, "Braqa" - 7, "Yunion" (Berlin) - 6, "Malmö" - 0
E qrupu
23:00. "Mançester Yunayted" (İngiltərə) - "Omoniya" (Kipr) - 1:0
23:00. "Real Sosyedad" (İspaniya) - "Şerif" (Moldova) - 3:0
Xal durumu: "Real Sosyedad" - 12, "Mançester Yunayted" - 9, "Şerif" - 3, "Omoniya" - 0
F qrupu
20:45. "Feyenoord" (Niderland) - "Midtüllan" (Danimarka) - 2:2
23:00. "Latsio" (İtaliya) - "Şturm" (Avstriya) - 2:2
Xal durumu: "Feyenoord" - 5, "Midtüllan" - 5, "Latsio" - 5, "Şturm" - 5
G qrupu
20:45. "Qarabağ" (Azərbaycan) - "Olimpiakos" (Yunanıstan) - 0:0
20:45. "Nant" (Fransa) - "Frayburq" (Almaniya) - 0:4
Xal durumu: "Frayburq" - 12, "Qarabağ" - 7, "Nant" - 3, "Olimpiakos" - 1
H qrupu
23:00. "Ferentsvaroş" (Macarıstan) - "Srvena Zvezda" (Serbiya) - 2:1
23:00. "Trabzonspor" (Türkiyə) - "Monako" (Fransa) - 3:0
Xal durumu: "Ferentsvaroş" - 9, "Trabzonspor" - 6, "Monako" - 6, "Srvena Zvezda" - 3