MDB Oyunları: Azərbaycanın 4 güləşçisi finala çıxdı, medalı təmin etdi

3 Sentyabr 18:20 Digər növlər 218
MDB Oyunları: Azərbaycanın 4 güləşçisi finala çıxdı, medalı təmin etdi

Azərbaycanın 4 yunan-Roma güləşçisi Rusiyanın Kazan şəhərində keçirilən I MDB Oyunlarında finala yüksəlib.

Sportinfo.az xəbər verir ki, Nihad Quluzadə (55 kq), Həsrət Cəfərov (67 kq), Qurban Qurbanov (72 kq) və Sərxan Məmmədov (130 kq) ən azı gümüş medalı özləri üçün təmin ediblər.

60 kq çəki dərəcəsində mübarizə aparan Nihat Məmmədli, 77-kq-da yarışan Elcan Məmmədov 87 kq-dakı Laçın Əliyev yarımfinalda uduzub. Onlar bürünc medal uğrunda görüşlərə qatılacaq.

Ümidəli Musayev (63 kq) isə qrup mərhələsindəki hər iki görüşündə məğlubiyyətlə üzləşib.

55 kq
B qrupu
1-ci görüş: Nihad Quluzadə - Qurban Konaliyev (Rusiya) 8:0
2-ci görüş: Nihad Quluzadə - Asomiddin Həsənov (Özbəkistan) 8:0
Yarımfinal: Nihad Quluzadə - İsxar Kurbayev (Qazaxıstan) 5:1
Final: Nihad Quluzadə - Qurban Konaliyev (Rusiya)

60 kq
B qrupu
1-ci görüş: Nihat Məmmədli - Dmitri Bonko (Belarus) 9:0
2-ci görüş: Nihat Məmmədli - Aslamcan Əzizov (Tacikistan) 6:7
Yarımfinal: Nihat Məmmədli - Dinislam Bammatov (Rusiya) 0:6
Bürünc medal görüşü: Nihat Məmmədli - Nurməhəmməd Abdullayev (Qırğızıstan)

63 kq
B qrupu
1-ci görüş: Ümidəli Musayev - Andrey Kovalevski (Belarus) 2:8
2-ci görüş: Ümidəli Musayev - Aftandil Talaybekulu (Qırğızıstan) 4:12

67 kq
A qrupu
1-ci görüş: Həsrət Cəfərov - İlyas Yandarov (Rusiya) 2:1
2-ci görüş: Həsrət Cəfərov - Madiyar Maulitkanov (Qazaxıstan) 9:0
Yarımfinal: Həsrət Cəfərov - Doniyerxon Nakibov (Özbəkistan) 10:1
Final: Həsrət Cəfərov - Qoşqar Məhəmməd (Qazaxıstan)

72 kq
B qrupu
1-ci görüş: Qurban Qurbanov - Dmitri Adamov (Rusiya) 6:3
2-ci görüş: Qurban Qurbanov - Pavel Qlinçuk (Belarus) 6:9
Yarımfinal: Qurban Qurbanov - Abdiazim Karabayev (Qazaxıstan) 6:0
Final: Qurban Qurbanov - Dmitri Adamov (Rusiya)

77 kq
B qrupu
1-ci görüş: Elcan Məmmədov - Dmitri Bonko (Belarus) 9:1
2-ci görüş: Elcan Məmmədov - Rəsul Junis (Qazaxıstan) 5:4
Yarımfinal: Elcan Məmmədov - Muradcan Alimcanov (Özbəkistan) 7:15
Bürünc medal görüşü: Elcan Məmmədov - Rəsul Junis (Qazaxıstan)

87 kq
A qrupu
1-ci görüş: Laçın Vəliyev - Aleksandr Savitski (Belarus) 8:0
2-ci görüş: Laçın Vəliyev - Məqsəd Saylau (Qazaxıstan) 1:12
Yarımfinal: Laçın Vəliyev - Məhəmməd Yevloyev (Rusiya) 1:10
Bürünc medal görüşü: Laçın Vəliyev - Şəhriyar Juraboyev (Özbəkistan)

130 kq
A qrupu
1-ci görüş: Sərxan Məmmədov - Nikita Kovalski (Belarus) 7:5
2-ci görüş: Sərxan Məmmədov - Asker Qubjev (Rusiya) 10:5
Yarımfinal: Sərxan Məmmədov - Asılbek Janibekulı (Qazaxıstan) 5:1
Final: Sərxan Məmmədov - Nikita Kovalski (Belarus)

Digər Xəbərlər
Xəbər Lenti
19 Oktyabr 23:20 Ağayevə gələn dəvət