Azərbaycan millisinin daha 2 üzvü finala çıxdı

1 Aprel 2023 00:00 Boks 327
Azərbaycan millisinin daha 2 üzvü finala çıxdı

Bakıda yeniyetmə boksçular arasında Ümummilli Lider Heydər Əliyevin 100 illiyinə həsr olunan beynəlxalq turnir davam edir.

Sportinfo.az xəbər verir ki, boks mərkəzində keçirilən yarışın üçüncü günündə 1/4 final mərhələsi başa çatıb.

52 kq, 54 kq, 57 kq və 60 kq çəkidə yarımfinala yüksələn boksçular bəlli olub. Azərbaycan millisinin 6 idmançısı da 1/4 final döyüşünü qələbə ilə bitirib və mərhələ adlamaqla özü üçün ən azı bürünc medalı təmin edib.

46 kq və 50 kq çəki dərəcələrində isə finalçılar müəyyənləşib. Döyüşlərin nəticəsinə əsasən yığmamızın daha 2 boksçusu həlledici görüşə vəsiqə əldə edib.

11 ölkədən 100-dən çox idmançının qatıldığı yarışın final döyüşləri aprelin 1-də keçiriləcək.

52 kq
Yerjan İsteleyov (Qazaxıstan) – Eliyahu Tayber Maik (İsrail) – 5:0
Turğay Rəhimli (Azərbaycan) – Eldar Abdullazadə (Azərbaycan) – 1:4
İbrohim Qiyosov (Özbəkistan) – Əli Xudaverdiyev (Azərbaycan) – 5:0
Faiq Mollayev (Azərbaycan) – Daniyar Akbısenov (Qazaxıstan) – 3:2

54 kq
Elbrus Kərimli (Azərbaycan) – Sodmehr Dovlatov (Tacikistan) – 4:1
Aleksandr Marqa (Moldova) – Azad Cavadzadə (Azərbaycan) – 0:5
Vüsal Xəlilov (Azərbaycan) – Alixan Mairambekov (Qırğızıstan) – 1:4
Nihat Babacanov (Azərbaycan) – Pavel Kondraşov (Rusiya) – ikinci tam üstünlüklə qalib gəlib

57 kq
Muhit Nurkabil (Qazaxıstan) – Bilol Curayev (Qazaxıstan) – birinci qalib gəlib
Pahlavonjon İbrohimov (Özbəkistan) – Orucəli Cavadzadə (Azərbaycan) – 3:2
Vaqif Hacıyev (Azərbaycan) – Şon Şraqo (İsrail) – 5:0
Platon Kozlov (Rusiya) – Zviad Tçotçua (Gürcüstan) – birinci tam üstünlüklə qalib gəlib

60 kq
Sardorbek Saidakbarov (Özbəkistan) – Abdulloh Karimzoda (Tacikistan) – 5:0
Canibek Tavbek (Qazaxıstan) – Mirhəsən İbrahimov (Azərbaycan) – 0:5
Ruslan Ruşanov (Azərbaycan) – Muhammed Alimbekov (Qırğızıstan) – 1:4
Akaki Basarya (Gürcüstan) – Firuzcon Sadullayev (Özbəkistan) – 0:5

1/2 final
46 kq
Behruz Kurbonov (Özbəkistan) – Ucal Musayev (Azərbaycan) – 4:1
Bilal Nəzərov (Azərbaycan) – Andrey Kotusov (Rusiya) – 5:0

50 kq
Sübhan Babayev (Azərbaycan) – Ramazan Orinbassar (Qazaxıstan) – 4:1
Arseni Jiltsov (Rusiya) – Şohjaxon Qahramanov (Özbəkistan) – 3:2

Digər Xəbərlər
Xəbər Lenti