Avropa Liqasında qrup mərhələsinin IV turunun oyunları keçirilib.
Sportinfo.az xəbər verir ki, II dövrənin ilk oyun günündə 12 qrupda 24 oyun baş tutub.
Azərbaycan çempionu “Qarabağ” yer aldığı İ qrupunda “Sivasspor”a məğlub olaraq, növbəti mərhələ şansını itirib. Qrupun digər görüşündə “Vilyarreal” İsraildə Təl-Əviv “Makkabi”si ilə bərabərə qalıb.
Baş tutan qarşılaşmalardan sonra 1/16 finala vəsiqə qazanan ilk 3 komanda müəyyənləşib. “Arsenal”, “Lester” və “Hoffenhaym” qrupdan çıxmağı təmin ediblər.
"Roma", “Bayer”, “Slaviya”, “Qranada”, “Vilyarreal” və “Srvena Zvezda” da qeydə alınan nəticələrin adından bunun öhdəsindən böyük ölçüdə gəliblər.
A qrupu
21:55. MOİK (Sofiya, Bolqarıstan) - “Yanq Boyz” (İsveçrə) - 0:1
Nsame, 34
00:00. ÇFR (Rumıniya) - “Roma” (İtaliya) - 0:2
Debeljuh, 49 (avtoqol), Veretut, 67 (pen.)
1 |
Roma |
4 |
3 |
1 |
0 |
9-1 |
10 |
2 |
Yanq Boyz |
4 |
2 |
1 |
1 |
6-3 | 7 |
3 |
ÇFR |
4 |
1 |
1 |
2 | 3-8 |
4 |
4 |
MOİK |
4 |
0 |
1 |
3 |
0-6 |
1 |
B qrupu
21:55. “Molde” (Norveç) - “Arsenal” (İngiltərə) - 0:3
Pepe, 50, Nelson, 55, Balaqun, 83
00:00. “Dandolk” (İrlandiya) - “Rapid” (Avstriya) - 1:3
Şields, 63 (pen.) - Knasmullner, 11, Kara, 37, 58
1 |
Arsenal |
4 |
4 |
0 |
0 |
12-2 | 12 |
2 |
Molde |
4 |
2 |
0 |
2 | 4-8 |
6 |
3 |
Rapid |
4 |
2 |
0 |
2 |
8-7 | 6 |
4 |
Dandolk |
4 |
0 |
0 |
4 | 5-12 |
0 |
C qrupu
00:00. “Nitsa” (Fransa) - “Slaviya” (Çexiya) - 1:3
Quiri, 61 - Linqr, 15, Olayinka, 64, Sima, 75
00:00. “Bayer” (Almaniya) - “Hapoel” (Beer-Şeva, İsrail) - 4:1
Şik, 29, Bailey, 48, Demirbay, 76, Alario, 80 - Şviro, 58
1 |
Slaviya |
4 |
3 |
0 |
1 |
8-6 | 9 |
2 |
Bayer |
4 | 3 |
0 |
1 |
14-6 | 9 |
3 |
Nitsa |
4 |
1 |
0 |
3 | 6-12 |
3 |
4 |
Hapoel |
4 |
1 |
0 |
3 | 6-10 |
3 |
D qrupu
00:00. “Reyncers” (Şotlandiya) - “Benfika” (Portuqaliya) - 2:2
Arfield, 7, Rufe, 69 - Ramos, 78, Pizzi, 81
00:00. “Standard” (Belçika) - “Lex” (Polşa) - 2:1
Tapsoba, 63, Layfis, 90+3 - İşak, 61
1 |
Reyncers |
4 |
2 |
2 |
0 |
8-5 | 8 |
2 |
Benfika |
4 |
2 |
2 |
0 |
12-7 | 8 |
3 |
Lex |
4 |
1 |
0 | 3 | 6-8 | 3 |
4 |
Standard |
4 | 1 | 0 | 3 | 3-9 | 3 |
E qrupu
00:00. PSV (Niderland) - PAOK (Yunanıstan) - 3:2
Qakpo, 20, Madueke, 51, Malen, 53 - Varela, 4, Tzolis, 13
00:00. “Qranada” (İspaniya) - “Omoniya” (Kipr) - 2:1
Suares Çarris, 8, Soro, 73 - Asante, 60
1 |
Qranada |
4 |
3 |
1 |
0 |
6-2 | 10 |
2 |
PSV | 4 | 2 | 0 | 2 | 7-9 | 6 |
3 |
PAOK | 4 |
1 |
2 | 1 | 7-5 | 5 |
4 |
Omoniya |
4 |
0 |
1 |
3 | 3-7 |
1 |
F qrupu
00:00. “Alkmaar” (Niderland) - “Real Sosyedad” (İspaniya) - 0:0
00:00. “Napoli” (İtaliya) - “Riyeka” (Xorvatiya) - 2:0
Anastasio, 41 (avtoqol), Lozano, 75
1 |
Napoli |
4 |
3 |
0 |
1 |
5-2 | 9 |
2 |
Real Sosyedad |
4 |
2 |
1 |
1 |
2-1 | 7 |
3 |
Alkmaar | 4 |
2 |
1 |
1 |
5-2 | 7 |
4 |
Riyeka |
4 |
0 |
0 |
4 |
2-9 |
0 |
G qrupu
21:55. “Braqa” (Portuqaliya) - “Lester” (İngiltərə) - 3:3
Elmusrati, 4, Paulinyo, 24, Franserxio, 90 - Barnes, 9, Tomas, 79, Vardi, 90+5
21:55. AEK (Yunanıstan) - “Zarya” (Ukrayna) - 0:3
Qromov, 61, Kabayev, 76, Yurçenko, 86 (pen.)
1 |
Lester |
4 |
3 | 1 |
0 |
12-4 | 10 |
2 |
Braqa |
4 |
2 |
1 |
1 |
8-8 | 7 |
3 |
AEK |
4 |
1 |
0 |
3 | 5-9 |
3 |
4 |
Zarya |
4 |
1 |
0 |
3 |
5-9 | 3 |
H qrupu
21:55. “Sparta” (Çexiya) - “Seltik” (Şotlandiya) - 4:1
Hancko, 27, Julis, 38, 80. Plavşiç, 90+4 - Eduard, 15
21:55. “Lill” (Fransa) - “Milan” (İtaliya) - 1:1
Bamba, 65 - Kastillejo, 46
1 |
Lill |
4 |
2 |
2 |
0 |
10-4 | 8 |
2 |
Milan |
4 |
2 |
1 |
1 |
7-5 | 7 |
3 |
Sparta |
4 | 2 |
0 |
2 |
9-9 | 6 |
4 |
Seltik |
4 |
0 |
1 |
3 | 5-13 |
1 |
İ qrupu
21:55. “Qarabağ” (Azərbaycan) - “Sivasspor” (Türkiyə) - 2:3
Zubir, 8, Matiç, 51 - Kone, 40 (pen.), 79, Kayode 59
21:55. “Makkabi” (Təl-Əviv, İsrail) - “Vilyarreal” (İspaniya) - 1:1
Peşiç, 47 - Baena, 45
1 |
Vilyarreal |
4 |
3 |
1 |
0 |
13-5 |
10 |
2 |
Makkabi |
4 |
2 |
1 |
1 |
4-6 |
7 |
3 |
Sivasspor |
4 |
2 |
0 |
2 |
9-9 |
6 |
4 |
Qarabağ |
4 |
0 |
0 |
4 |
3-9 |
0 |
J qrupu
21:55. LASK (Avstriya) - “Antverpen” (Belçika) - 0:2
Rafaelov, 53, Gerkens, 83
00:00. “Tottenhem” (İngiltərə) - “Lüdoqorets” (Bolqarıstan) - 4:0
Karlos Vinisius, 16, 34, Vinks, 63, Lukas, 73
1 |
Antverpen |
4 |
3 |
0 |
1 |
5-2 | 9 |
2 |
Tottenhem | 4 | 3 |
0 |
1 |
10-2 | 9 |
3 |
LASK |
4 |
2 |
0 |
2 | 5-8 |
6 |
4 |
Lüdoqorets |
4 |
0 |
0 |
4 | 5-13 |
0 |
K qrupu
21:55. “Volfsberger” (Avstriya) - “Dinamo” (Zaqreb, Xorvatiya) - 0:3
Bayer, 60, Petkoviç, 75, İvanuseç, 90+1
21:55. MOİK (Moskva, Rusiya) - “Feyenoord” (Niderland) - 0:0
1 |
Dinamo |
4 |
2 |
2 |
0 |
4-0 | 8 |
2 |
Feyenoord |
4 |
1 |
2 |
1 |
4-5 | 5 |
3 |
Volfsberger | 4 |
1 |
1 |
2 | 5-6 |
4 |
4 |
MOİK |
4 |
0 |
3 |
1 |
2-4 | 3 |
L qrupu
21:55. “Gent” (Belçika) - “Srvena Zvezda” (Serbiya) - 0:2
Petroviç, 2, Milunoviç, 58
21:55. “Slovan” (Çexiya) - “Hoffenhaym” (Almaniya) - 0:2
Baumqartner, 77, Kramariç, 89 (pen.)
1 |
Hoffenhaym |
4 |
4 |
0 |
0 |
13-1 | 12 |
2 |
Srvena Zvezda |
4 | 3 |
0 |
1 |
9-4 | 9 |
3 |
Slovan |
4 |
1 |
0 |
3 | 2-12 |
3 |
4 |
Gent |
4 |
0 |
0 |
4 | 2-9 |
0 |